Kraj uspješne sezone za Jolly JBŠ, Cibosi u finalu

Presudilo je Cibonino iskustvo, jača klupa i bolji šut i sada Zagrepčani mogu mirno čekati finale u kojem će odmjeriti snage s boljim timom između Zadra i Cedevite.

Kao i u prvoj polufinalnoj utakmici prošle subote u Zagrebu košarkaši Jolly Jadranske banke Šibenik u utakmicu protiv Cibone ušli su hrabro i prepuni entuzijazma zbog natjecanja u doigravanju Lige za prvaka. No i ovaj put početni zanos nije bio dovoljan da bi Bankari slavili u završnici utakmice.

U prvim minutama utakmice na prepunom Baldekinu semafor je pokazivao i 12:5 za domaće da bi se kasnije ta prednost topila te je prva četvrtina završila s 16:24.

Razbuđena Cibona šibensku je ekipu predvođenu trenerom Ivanom Velićem u drugoj četvrtini nadjačala dobrim centrima te je drugi period završen s 34:42 no pravi problemi za Jolly nastupili su u trećoj četvrtini kad, zbog niza pogrešaka i nesretnih dodavanja, Jolly nije uspio povesti i preokrenuti rezultat u svoju korist. Tome je pridonijela i ozljeda najboljeg šutera ove sezone Ronalda Rossa koji je u utakmici postigao 16 poena.Par izgubljenih lopti i promašenih šuteva Mate Mrve unijelo je nemir među šibenske redove što je rezultiralo konačnim rezultatom od 67:73.

Vukove je po koševima predvodio Darryl Eugene Strawberry s 14 poena dok su po učinku izjednačeni Ante Žižić i Dario Šarić s 11 poena. Za Jolly je najefikasniji bio spomenuti Ross sa 16 koševa te Mrva s 15 koševa i 11 skokova. Valja svakako spomenuti i Josipa Naletilića koji je uspio ukrasti nekoliko lopti i zabiti 11 poena.

Jolly JBŠ nije se plasirao u finale Lige za prvaka no ovakav rezultat odličan je za mladu momčad koju hrvatska košarkašku javnost još nije stigla dobro upoznati, no koja će iduće sezone s novim pojačanjima zasigurno ostvariti zapažene rezultate.

Trener Ivan Velić na kraju utakmice istaknuo je kako je zadovoljan postignutim jer su momci zaista dali svoj maksimum te kako se nada da će i u idućoj sezoni predvoditi Bankare pred kojima će biti novi izazovi.