Križevci teško do pobjede u Škrljevu

Križevčani su uspjeli u drugom dijelu utakmice preokrenuti rezultat i u srijedu će u svom Modecu startati s četiri poena prednosti. Škrljevčanima ostaje žal jer nisu uspjeli kapitalizirati dobru igru iz prvog dijela.

Škrljevo – Križevci 86:90 (27:14, 50:44, 69:74)

Škrljevo: Palčić 6, Salamun 15, Ažić 6, Amančić, Troskot 6, Grbić 10, Zorić 2, Bobanović, Modić 22, Velčić 10, Lipovščak 9, Perić.
Križevci: Matoić, Krstanović 20, Čusek 2, Fodor, Svoboda 22, Hrkač 2, Cvjetković 9, Ceranja 20, Maslić, Sertić, Rembert 15, Kapusta.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio puno bolja ekipa na parketu dobro popunjene dvorane u Mavrincima. Vrlo brzo je trener Križevčana zatražio prvu minutu odmora, ali ni ona nije bila od pomoći jer su igrači Zorana Dragojevića već u sedmoj minuti imali +12 (20:8), a četvrtinu su završili s poenom više prednosti.

Škrljevčani padaju do poluvremena, što koriste gosti i smanjuju na samo šest koševa zaostatka i dobivaju taj period igre s 30:23. U nastavku preko Marina Modića i Tomislava Grbića domaćin brzo vraća dvoznamenkastu prednost, ali tada slijedi ponovni pad i Križevci rade 21:9 za prvo vodstvo na utakmici (69:67).

Gosti su u posljednjoj četvrtini imali prednost devet poena, ali Škrljevčani se ponovno vračaju. Igor Salamun tricom smanjuje na samo 81:80 što izaziva veliko oduševljenje na tribinama.  Ipak, Križevci do kraja povisuju na 90:86, ali prema prikazanom Škrljevo nije bez šanse na gostujućem parketu.

Križevčane su do pobjede predvodili Svoboda (22), Krstanović (20), Ceranja (20) i Rembert (15), a kod domaćina Modić je ubacio 22, Salamun 15, a Velčić 10 pooena.