Križevcima i treća pobjeda u nizu

Nakon pobjeda protiv favoriziranog Jollya te u gostima protiv Slavonskog Broda, Križevci su još jednom slavili u infarktnoj završnici. Ovoga puta u Modecu je nastradala Darda rezultatom 78:77.

Križevci – Darda 78:77 (18:16; 38:34; 48:56)

Križevci: Konjević 16, Matoić, Palčić 5, Palac 8, Marković, Prstec, Maslić 8, Ćubela 9, Rogić 17, Kapelari, Jurjević 9, Kapusta 6.
Darda: Kujundžić 6, Meznarić 11, Šarac, Diminić 14, Turalija, Bičvić 11, Mazić , Kujundžić, Hrnčić 16, Pandurić 19.

Utakmica je započela kanonadom trica u kojoj su Križevci zabili četiri, a Darda dvije. Do kraja četvrtine igralo se koš za koš, a na isteku desete minute Križevci vode 18:16. Druga dionica započinje mini serijom Darde 6:0 te prelazi u vodstvo. Srećom po domaće, nije dugo trajalo, ponajviše zbog tehničke pogreške klupe nakon koje Križevčani ubacuju nova tri poena, a na veliki odmor odlazi se s prednošću domaćih od četiri razlike. Valja napomenuti da se u prvih 20 minuta ozljedio Borna Kapusta.

U drugom poluvremenu mogli smo vidjeti raspad sistema domaćina, kojima jednostavno ništa nije htjelo proći kroz obruč. Darda u to vrijme iskorištava lošu igru protivnika te ponajviše zahvaljući poenima Antonia Bičvića i kapetana Dejana Meznarića odlazi na osam razlike. Gosti iz Baranje nastavljaju istim ritmom i u zadnjoj četvrtini, gdje bježe i na velikih plus 12. U tim trenucima se činilo da se Križevci više ne mogu vratiti.

Ipak, dvije minute prije kraja smanjuju na samo minus četiri nakon čega gostujući trener Senad Muminović zove timeout. Dvadeset sekundi do isteka vremena Ivan Ćubela zabija tricu te dovodi Križevce na poen zaostatka. Domaćin potom rad brzi faul na Hrnčiću koji zabija samo jedno bacanje, a Roko Rogić deset sekundi prije kraja zabija svoju treću tricu u zadnje dvije minute za 78:77. Veliko slavlje je moglo početi!

U pobjedničkoj momčadi Roko Rogić je postigao 17 poena, a Davor Konjević 16. Dardi nije pomoglo niti pet dvoznamenkastih igrača od kojih su najviše dali Luka Pandurić (19) te Mirza Hrnčić (16).

U sljedećem kolu  neporaženi Križevci idu u goste Splitu dok je Darda i dalje bez pobjede te dočekuje Jolly.