Krka slavila na Gripama, Camphor u zadnjoj sekundi srušio Žute!

Na Gripe je u 10. kolu ABA lige stigla Krka iz Novog Mesta, momčad koja je prije ovog dvoboja, kao i Split, bila na omjeru 3:6. Očekivano, bio je to krajnje neizvjestan dvoboj u kojem je Krka slavila s 78:80.

Slovenska ekipa bolje je otvorila utakmicu, serijom 0:7. Žuti su preko Vrankovića, Lukovića i Čampare uspjeli do kraja prve četvrtine utakmicu dovesti u egal.

Velikih problema s realizacijom imala je momčad Ivice Skelina u drugoj dionici dvoboja, Splićani su zaista teško dolazili do koševa. S druge strane, Krka je to znala iskoristiti te je vođena Camphorom do velikog odmora vodila 32:40.

Neizvjesnost, velika neizvjesnost, bila je ona što smo vidjeli u drugom poluvremenu. Split je uspio preko Marina Marića s 6 vezanih poena u 27. minuti doći do vodstva 53:51. Krka je odgovorila poenima Vrabca i Camphora, a Luković je svojim ubačajem odveo Žute u posljednjih 10 minuta s 57:54, s obzirom da je hrvatska momčad u ovaj dio dobila 25:14.

Bodovi koji život znače bili su ulog, stoga ne čudi kako nam je sam kraj donio rovovsku bitku. Alley op Marčinkovića za Vrankovića i vodstvo 69:65 u 34. minuti natjerao je Vladimira Anzulovića na minutu odmora. Nejc Barič zatim je tricom smanjio na – 1, a Camphor slobodnim bacanjima vratio Slovence u minimalno vodstvo, da bi Kosi tricom za seriju 0:8 odveo Krku do 69:73 na nešto više od tri minute do kraja dvoboja. Izvrsna akcije Sanija Čampare te ubačaj plus slobodno bacanje vraćaju Split u život, a Marić u sljedećem napadu vraća minimalnu prednost. Jure Škifić je na minutu i 10 sekundi do posljednjeg sučevog zvižduka s ubačajem i slobodnjakom doveo Krku do vodstva 76:78, a na drugom kraju terena Marko Luković je bacio loptu u aut. Ipak i Slovenci griješe, a Luković poravnava na 23 sekunde do kraja. U zadnjem napadu Amerikanac Camphor dvije sekunde do kraja ubacuje za važnu pobjedu Krke rezultatom 78:80.

Marko Luković ponovno je bio najbolji igrač splitske momčadi s 19 poena, a junak i strijelac pobjedničkog koša Camphor je za Krku upisao 20 poena.

Bio je ovo Splitu sedmi poraz u desetoj utakmici, a Krki četvrta pobjeda u isto toliko utakmica.