Zadar razbio Cibonu, Zagrepčani bez odgovora za Dominika Mavru!

Pred vikend dvoboja ABA lige, Zadar je stigao pod Toranj gdje ga je dočekala Cibona u derbi utakmici 13. kola HT Premijer lige. Utakmicu su propustila dva dragulja oba kluba, Lovro Gnjidić i Duje Brala. Zadar je slavio rezultatom 62:81.

Početak utakmice bio je iznimno nervozan, s pregršt pogrešaka na obje strane, Onuaku je podijelio dvije blokade, a ona Cartera na Drežnjaku bila je posebno atraktivna. S druge strane, istom je mjerom uzvratio Toni Nakić, a Zadar je prvu dionicu zaključio vodstvom 13:18. Jan Palokaj je ubacio 7 poena.

Na otvaranju drugih deset minuta Zadrani su poveli s +8, a Velić je pozvao timeout. Nakon toga Zagrepčani rade seriju 10:0 i vraćaju vodstvo. Ipak, Zadar pronalazi odgovor i na krilima iznimno raspoloženog Mavre na poluvrijeme odlaze s prednošću 35:40, a na parketu se u dresu Zadra pojavio i novopridošli Kodi Justice.

Gosti su i u trećoj četvrtini djelovali bolje, doduše, uspjela je Cibona u jednom trenutku izjednačiti, ali momci Veljka Mršića tada hvataju konce i kontinuirano vode s od 4 do 8 poena razlike, da bi ih Carter u 29. minuti poenima odveo na 50:58, neiskoristivši pritom dodatno slobodno bacanje. Pogreškom Reynoldsa, Mavra je došao u priliku po prvi puta odvesti svoju momčad na dvocifrenu prednost, što je i spremno iskoristio. U zadnjih 10 minuta ušli smo s vodstvom Zadra 50:60.

Kodi Justice otvara posljednju dionicu dvoboja tricom za +13, a tada Prkačin u napadu gubi loptu i radi nesportsku pogrešku, čime su Zagrepčani došli na rub ponora. Mavra ubacuje slobodnjake za +15, a lopta je i dalje bila za Zadar. Uspio je Krešimir Radovčić s pet vezanih poena i smanjenjem na – 12 natjerati goste na minutu odmora. Do kraja susreta Cibona nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, Zadar je rutinski kontrolirao završnicu, kao uostalom i veliku većinu utakmice. Krajnji rezultat bio je 62:81.

Najbolji pojedinci u dresu Zadra bili su Dominik Mavra s 21 poenom i 4 asistencije uz šut iz igre 7/9, Jan Palokaj je dodao 10 uz 3 skoka. Najbolji kod Vukova bio je Darko Planinić ubilježivši 15 poena.

Ovon pobjedom je momčad iz Donatovog grada stigla na omjer 10:2, dok je Cibona na 9:3.