Krstićev prvijenac na klupi Brokera, pobjeda u Sinju

Veliko iznenađenje priredile su Vrijednosnice Osijek pobjedom na vrućem parketu u Sinju, čime su se revanširale za poraz u prvom susretu odigranom u Osijeku.

Malo tko je nakon vodstva domaćih od 8:0 i 10:2 u petoj minuti vjerovao da će gosti od tog trenutka u potpunosti preuzeti konce igre, napraviti seriju od nevjerojatnih 15-0, kojom su demoralizirali domaće košarkaše, te u dobroj mjeri trasirati put prema pobjedi.

Minus osam nakon prvih deset minuta Sinjanima je bilo tek upozorenje za ono što slijedi u nastavku igre. Naime, agresivna i čvrsta obrana ‘’Brokera’’, u kojoj se vidi potpis novog trenera Vladimira Krstića otvorila je prilično prostora i u napadu Vrijednosnica, čiji su igrači kroz česte kontra napade i otvorene šuteve dolazili do laganih koševa, što im je pred odlazak na odmor donijelo vrtoglavih 18 koševa (30:48), da bi na predah otišli s plusom od 16 (37:53).

Igrači Vrijednosnica su u tom periodu pogodili čak deset trica iz 15 pokušaja, no sjajno je funkcionirala i visoka linija koja u potpunosti nadigrala domaće centre i time zaokružila gotovo savršeno poluvrijeme gostiju.

Alkar je odmah na otvaranju drugog poluvremena ostvario seriju od 11-0, potpuno se vratio u igru i činilo se kako je samo pitanje trenutka kad će se stvari vratiti na početak, no njegovom naletu Osijek se ipak othrvao i ponovno stabilizirao svoju prednost na desetak koševa viška.

Šest koševa u nizu Osječanima je potom donijelo i 13 koševa prednosti, nakon čega se domaći u dva navrata vraćaju na minus četiri, međutim, niti tada nisu imali ideje kako do kraja režirati preokret pa gosti ponovno bježe do plus 11 u 35. minuti.

Četvrti povratak domaćih dogodio se nešto manje od tri minute prije kraja kada su slobodnim bacanjima smanjili minus na samo dva koša (75:77), ali i ovaj put ‘’Brokeri’’ imaju spreman odgovor te sasvim zasluženo dolaze do svoje pete prvenstvene pobjede rezultatom 81:89.

Trener Krstić je kroz 20-tak dana od napadački potentne i obrambeno mlake ekipe Vrijednosnica posložio tim koji igra čvrstu i agresivnu obranu, te brzu i modernu košarku, koju su prepune Sinjske tribine nagradile ogromnim pljeskom nakon utakmice.

Brokeri u subotu (19.00 sati) igraju protiv GKK Šibenika, a Alkar gostuje u Šibeniku kod Jollyja.