KUP Kreše Ćosića: Osječani nadigrali Zadrane

Ususretu osmine Kupa Krešimira Ćosića, zadarski drugoligaš KK Diadora ugostio je solidnog premijerligaša KK Vrijednosnice Osijek. Veći dio utakmice domaćin je prijetio, bio je na korak do iznenađenja, ali na koncu ipak uvjerljiva pobjeda Vrijednosnica rezultatom 73:90.

Na samom početku utakmice vidljiva je bila nervoza kod domaćina koji se držao priključak veći dio četvrtine, ali padom energije i koncentracije Osijek furiozno završava četvrtinu te je na koncu poveo visokih 14:26. U drugoj četvrtini, Diadora podiže obrambenu agresivnost, ali šut ih ne služi (3/15 za tri poena). Osijek na kraju ulazi u probleme, gubi dosta lopti te Diadora s nekoliko lakih poena uspijeva smanjiti prednost te na poluvrijeme odlazimo sa „samo“ 34:41.

KK DIADORA – KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK 73:90 (14-26, 20-15, 21-21, 18-28)

U otvaranju drugog poluvremena Vrijednosnice se ne uspijevaju odvojiti te domaćini konstantno prijete i dolaze na samo -7 na kraju trećeg perioda. Sjajan ulazak domaćina u zadnju četvrtinu koji s dvije trice dolaze na samo -1. Međutim, snage više nije bilo. Kvaliteta i iskustvo na koncu je presudilo i na kraju sigurna pobjeda Vrijednosnica Osijek 73:90.

Bio je ovo sjajan otpor domaćina budući da se radi o momčadi iz trećeg ranga hrvatske košarke.

Kod Vrijednosnica, najviše su se istaknuli Vito Porobić s 23 poena i 7 skokova te Dylan James Frye s 19 poena, 6 asistencija i 3 skoka, dok je domaćine predvodio sjajni Paolo Marčev s 31 poenom i 5 skokova.

KOMPLETNA STATISTIKA

Marko Mandić, trener Vrijednosnica: “Čestitao bih ekipi Diadore koja je pokazala srčanost i borbenost, no kvaliteta je ipak bila na našoj strani. Mi smo došli ovdje pobijediti, što smo i ostvarili i ispunili cilj – prolazak u završnicu.”

David Zubčić, trener Diadore: “Kad pogledaš rezultat, onda bi rekao da nismo bili blizu, ali među svima nama ostaje ipak neki žal jer smo uvjereni da smo bili blizu. Ponosan sam na dečke, dobro su odigrali. Nema im se što spočitati protiv ekipe koja je dva ranga više. Držali smo ih napete do kraja i to nam je neka satisfakcija, ali kao što se vidi po rezultatu – nema satisfakcije.”