Kup Krešimir Ćosić: Pobjeda gostiju za Final – Eight

Košarkaši Alkara su u sklopu Krešimira Ćosića na svome terenu ugostili Zabočane. U tijesnoj utakmici slavili su ipak gosti s rezultatom 77:67 i tako se priključili Zadru i Šibeniku koji su već osigurali svoje mjesto u ‘Najboljih osam’. Alkaru nije pomogla ni odlična atmosfera u dvorani koju je posjetilo oko 700 gledatelja.

Kup Krešimira Ćosića, 6. siječnja

Alkar – Zabok  67:77 (20:21, 22:18, 13:17, 12:21)

Alkar: Jurela, Brajković 14, Bašić, Modrić, Bilandžić 7, Booth 6, Graf 17, Vuko 15, Proleta, Šarac 8.

Zabok: Martinko, Marić 17, Kapusta 5, Vlaić 14, Črnjević 5, Ćutuk, Vučić 16, Tuđen, Vrlika 14, Jambrović 6.

Tri četvrtine se praktički igralo koš za košem. Niti jedna momčad se nije uspijevala značajnije rezultatski odvojiti. Zabočani su igrali dosta kvalitetnu obranu, naročito u drugom poluvremenu i to se na kraju ispatilo. Ipak, Sinjane su u probleme uvukle “namjerne” osobne pogreške koje su gosti maksimalno iskoristili i pobjegli na plus 13. Domaća momčad pokušala je uzvratiti u završnici, ali gosti su rutinski utakmicu priveli kraju.

Valja spomenuti kako je utakmica bila u humanitarnom tonu te je za potrebe štićenika Centra Juraj Bonači prikupljeno preko 8000 kn.