Šibenik nastavio s pobjedama i u Kupu

Košarkaši osječkih Vrijednosnica na svom su terenu ugostili Šibenik u sklopu Kupa Krešimira Ćosića. Unatoč vodstvu domaćih u prvom dijelu, Šibenčani su odličnom trećom četvrtinom preokrenuli utakmicu. Domaćini su se ponovno približili u završnici, no Šibenčani su se bez problema oduprijeli pritiscima Brokera te na kraju slavili rezultatom 62:67.

Kup Krešimira Ćosića, 6. siječnja

Vrijednosnice Osijek – Šibenik 62:67 (33:28) (13:10, 20:18, 9:21, 20:18)

VROS: Boban, Taylor 12, Došen 3, Levinson, Markulin 8, Šarac 16, Krolo 2, Lindbom 6, Vrkić 9, Turalija 6.
GKK Šibenik: Radovčić 6, Šarić, Vitali 8, Bašić 11, Bundović 20, Pandurić 10, Jelić, Mileković 3, Nakić 9, Klepo, Paić.

Uz male početne oscilacije rezultat je bio podosta izjednačen u prvom dijelu. Domaći sastav imao je blagu inicijativu te su na veliki odmor otišli s plus pet na svome kontu. No, Šibenčani su u nastavku posložili svoje redove te odličnom obranom ostavljaju Brokere na samo devet poena u trećoj dionici. Početak četvrte četvrtine pokazao se ključnim kada gosti rade mini seriju te uspijevaju pobjeći na plus devet. Od toga se domaćini nisu uspjeli izvući iako su u par navrata bili opasno blizu, no propustili su pogoditi neke otvorene šuteve za potpuni povratak u utakmicu.

Šibenčani su odoljeli pritisku domaćih i na kraju zasluženo prošli među najboljih osam u Kupu Krešimira Ćosića.