Kup Krešimir Ćosić: Pobjeda Zadra na gostujućem terenu

Utakmica četvrtog kruga drugog dijela Kupa Krešimir Ćosić, donijela nam je susret između domaćina Agrodalma i Zadra. Nakon poraza u ABA ligi od Partizana, Zadar je u kupu svladao Agrodalm. Zadranima se u ekipu, nakon tri mjeseca, vratio Jakov Vladović.

Kup Krešimir Ćosić, 4.krug, 6. siječnja

Zadar – Agrodalm 103:70 ( 21:19, 19:12, 25:20, 38:19)

(Božić 16, Ivanov 16 – Mijić 16, Žužul 14)

Nakon relativno lošeg početka i izjednačene igre u prvih deset minuta, prva četvrtinu odlazi ipak u korist gostiju rezultatom 21:19. Sljedećih deset minuta buđenje Zadrana i uspijevaju napraviti nešto veću razliku od na početku. Na predah odlaze s plus devet, 40:31.

Novih 20 minuta, potpuna nova i ubrzana igra Zadra. Treća četvrtina napravila je “skok” Zadra koji odlazi na neuhvatljivu razliku. Završili su tu četvrtinu s ukupno 65:51. Mirno su utakmicu priveli kraju te pobijedili s ukupno 103:70. Zadar je i ovu utakmicu imao svog šestog igrača – Tornada.

Sljedeću utakmicu Zadar igra protiv FMP-a u ABA ligi, dok u domaćem prvenstvu slijedi dvoboj protiv Ribola Kaštele. Agrodalm pak ide u goste Karlovcu.