Kup Krešimir Ćosić: Split nadigrao Furnir i izborio finale

Prva polufinalna utakmica Kupa Krešimir Ćosić donijela je okršaj na Gripama između KK Split i KK Dubrava Furnir. Furnir je bio dobar protivnik protiv favoriziranih Splićana koji su ipak uvjerljivo slavili i na kraju izborili veliko finale koje se igra za vikend u Omišu. Konačan rezultat je bio 95:83.

Žuti su odmah na početku htjeli pokazati tko je gazda te su pokazali da su stepenicu ili dvije iznad večerašnjih protivnika. Raspoložen je bio Andre Tramaine Isabell na strani Furnira pa su gosti u prvoj dionici ubacili 20 poena. Zbog toga nije bio zadovoljan Ivica Skelin koji je prilikom pauze spominjao samo igru u obrani premda su njegovi igrači prvi “kvarat” odradili s deset poena viška.

Sedam do osam poena zaostatka, to je sve što su gosti uspjeli postići tijekom druge dionice. Široki roster Splićana ubrzo dolazi do izražaja, a domaćin je bio vrlo efikasan iz igre (šut za dva) od 70% preciznosti. U nastavku je proradio i šut pa su domaći do kraja susreta ukupno postigli 15 trica iz 35 pokušaja.

Pavle Marčinković je, kao i Luka Babić, odličan posao odrađivao u obrani s dosta kvalitetnim pritiskom iz čega su proizlazile ukradene lopte. Na drugoj strani Dubravaši tijekom treće dionice ostvaruju zadnju ozbiljniju prijetnju, a to je bilo smanjivanje na minus 14.

Tada su se Žuti “raspucali”, a razigrao se Luković koji je jednostavno odrađivao napadačke situacije. Pet minuta prije kraja su domaći imali i do plus 23 poena prednosti pa je Ivica Skelin u igru ubacio Ivana Perasovića i Roka Gizdavčića. Gosti su na kraju uspjeli ublažiti poraz i još jednom pokazati zašto su zaslužili polufinalni nastup.

Babić je predvodio Splićane sa 16 poena, tri asistencije i tri skoka. Marčinković je ubacio 15 uz devet skokova. Marin Marić i Marko Luković su dodali po 13 poena. Na drugoj strani je najbolji bio Luka Pandurić s 21 poenom. Isabell je postigao 16, a Mihajlo Jerković 15 poena.