Kup Krešimira Ćosića: Zadar se provukao u Trnskom

Košarkaši Zagreba i Zadra odigrali su neizvjestan susret u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića. U dvorani zagrebačke osnovne škole Trnsko Zadrani su se bolje snašli u završnici susreta i odnijeli pobjedu vrijednu polufinala, a domaćini će nakon ove utakmice imati za čime žaliti.

Zagreb – Zadar 71:72 (16:22; 35:40; 63:52)

Zagreb: Perić, Božić 19 (7 sk), Milekić, Mileković 6, Vuković 6 (8 sk), Batur 3, Marčinković 12 (5 ol), Šarlije 18 (10 sk), Radoš, Vučić 7, Jelovčić, Kovačević.

Zadar: Segarić 3, Ivanov 10, Kraljević 6, Šango 6, Sobin 12 (12 sk, 4 bl), Širko, Ramljak 7, Bošnjak 8, Florence 20 (5 as), Barać.

Prvo poluvrijeme proteklo je u realnom omjeru snaga. Zadarski su košarkaši tijekom prve dvije četvrtine uglavnom kontrolirali rezultat i držali odstojanje u prednosti. Problemi za momčad Ante Nazora počeli su sredinom treće četvrtine, kada Mravi serijom 16:0 prelaze u dvoznamenkasto vodstvo, dok Zadrani punih pet minuta nisu uspijevali postići koš. U posljednjoj dionici domaćini su lagano ispuštali prednost, a u posljednju minutu ušli su s vodstvom 71:69.

James Florence ubacio je tricu pola minute prije kraja, a napad Zagreba prekida krađom Marko Ramljak. Zadar svoj napad za povećanje vodstva nije realizirao i igrači Danijela Jusupa krenuli su po pobjedu. Međutim, 1,7 sekundi prije kraja Ramljak radi prekršaj na Marinu Šarliji, a kako Zadar nije bio u bonusu, domaćini su imali loptu sa strane, unatoč njihovim prigovorima da je prekršaj napravljen pri Šarlijinom pokušaju šuta. Posljednju priliku Zagreb je propustio loše izvedenom loptom sa strane i pobjeda odlazi u Zadar.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Florence s 20 poena i pet asistencija, a Josip Sobin dodao je po 12 poena i skokova, te četiri blokade. U domaćem sastavu istaknuli su se Luka Božić s 19 koševa i sedam skokova te Šarlija s 18 poena i deset uhvaćenih lopti.