Kup: Osječki sokol razbio Alkar

Osječki sokol je večeras na krilima dobre igre Veljka Budimira i Brune Šundova s visokom razlikom pobijedio Alkar i u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića će u Osijeku gostovati Split.

U utakmici sa, za naše A1 ligaše, puno koševa Osječani su cijelim tijekom utakmice kontrolirali igru i rezultat povećavajući prednost iz četvrtine u četvrtinu na konačnih 97:71. Domaćin je dominirao u skoro  svim segmentima igre, a pogotovo u igri ispod koševa. Osječani su nadskakali goste (39-32), a posebno su dominantni bili u broju postignutih poena ispod koša (56:34). S druge strane, osim Slavka Modrića i Željka Župića koji su bili dvocifreni, momčad Alkara je bila neprepoznatljiva.

Bruno Šundov je imao double-double učinak, upisao je 10 skokova i 22 koša (9/17). Odličnu partiju je pružio Veljko Budimir, bio je najbolji strijelac utakmice s 26 poena uz šut 10/15. Ovaj dvojac dobru podršku je imao u Aljoši Šarcu koji je postigao 16 poena te Ivanu Tomeljaku s učinkom od 9 koševa i 7 skokova. Alkar je predvodio dvojac Župić (15) i Slavko Modrić (14).

Zoran Helbich je nakon ove pobjede zasigurno zadovoljan. Njegovu ekipu uglavnom opisuju kao momčad koja je puno kvalitetnija nego što to kaže stanje na tablici i ova pobjeda može biti prekretnica prema pozitivnom nizu. Osječani će u novu godinu ući s puno više samopouzdanja dok će momčad Damira Milačića naići na teške kritike svojih vjernih navijača jer su im uskratili dvoboj protiv žutih iz Splita.

Osječki sokol – Alkar 97:71 (27:23, 56:46, 84:59)

statistika utakmice
Osječki sokol: Budimir 26, Šundov 22, Šarac 16, Tomeljak 9, D. Radoš 8, Tucaković 7, Ćosić 5, Kozić 4.
Alkar: Župić 15, Modrić S. 14, Matić 9, Gaurina 8, Čurković 7, Kanaet 6, Jugo 6, Modrić M. 2, Boban 2, Ivšić 2.