KUP: Split bez poteškoća preko Hermesa do polufinala

Večeras je na Gripama odigrana prva četvrtfinalna utakmica Kupa Krešimira Ćosića. Prvi polufinalist je Split koji je očekivano nadigrao Hermes Analiticu s rezultatom 116:89. Splićani su utakmicu riješili praktički nakon uvodnih deset minuta.

Žuti su odlično startali s početnih plus 15l da bi semafor pokazivao 30:20 nakon deset minuta igre. Gosti su bili rezultatski aktivni tijekom druge četvrtine, ali više od toga nije išlo. Međutim, Ivica Skelin je ozbiljno shvatio protivnika jer su svoje minute odradili Marin Marić, Roko Ukić i Marko Luković.

Domaćin zaključuje treću dionicu s rezultatom 84:70 nakon dobrih rola Marića i Čampare. Marić je izdominirao odmah na početku četvrte četvrtine i tako pobjeda nije došla u pitanje. Ivicu Skelina može veseliti, ukoliko to bude znao iskoristiti, uvijek dobar odgovor Roka Gizdavčića. Mladi igrač Splita je odradio vrhunskih 30-ak minuta uz 14 poena i osam asistencija. Pritom je ubacio četiri trice. Ivan Perasović je ubacio 8 poena, a Viktor Šarić je u završnici dobio sedam minuta te je postigao devet poena uz pet skokova.

Najbolji igrač Splita bio je Marin Marić s double-double učinkom, 24 poena i 13 skokova za 14 minuta igre! Marko Luković je ubacio 20. Dvocifreni su još bili Marčinković s 11 i Bajo s 10 poena i 10 skokova.

Grgur Brčić je s 23 poena bio najefikasniji kod Hermesa. Ivan Mileković je dodao 19, a Ivan Svoboda i Franko Kalpić po 15 poena. Preostali susreti četvrtfinala su na rasporedu drugog, odnosno trećeg veljače.