Zadar uvjerljiv protiv Alkara; Sinjani odlični prvih 20 minuta

Košarkaši Zadra upisali su uvjerljivu pobjedu kod sinjskog Alkara s rezultatom 55:75. Riječ je o utakmici koja je bila odgođena, inače 15. kolu HT Premijer lige.

Alkar je bio odličan tijekom prvog poluvremena, ali snage za veći podvig ipak nije bilo. Sinjani su imali plus sedam nakon prve dionice, i samo minus četiri na poluvremenu. Zadrani su podigli nivo igre u obrani pritom dopustivši domaćinu samo devet poena.

Tijekom treće dionice gosti su stekli plus 21 i tu je rezultatskoj neizvjesnosti došao kraj. Posljednjih deset minuta bili su rutinsko odrađivanje posla, a Zadrani su bez poteškoća uspjeli sačuvati prednost. Najbolji strijelac u redovima Zadrana bio je Kodi Justice, koji je susret završio s 21 poenom. Domagoj Vuković je odradio solidnu all-around utakmicu  s 9 poena, 11 skokova i 7 asistencije.

Kod domaćih je najbolji bio Varence s 15 poena i 14 skokova. Kučan i Brocić su se priključili s 11 poena.