Kus poveo Škrljevo do pobjede nad Goricom

Pored mlitavih i anemičnih domaćina, Gorica je u prvih 15-ak minuta izgledala poput – Golden State Warriorsa. U nastavku su bili bliže Philadelphia 76ersima što je Škrljevo uspjelo iskoristiti za važnu pobjedu.

Momčad Josipa Sesara igrala je “romantičnu” košarku, s Mašićem na ‘četvorci’, a Papcem na ‘petici’ u pokretljivoj petorci koja je mogla prijetiti šutem, ali i vući u leđa što im je često bila nakana. Škrljevo je moralo dotaknuti dno (-18) da bi počelo igrati, Perković je iskoristio prednost nad Zrnićem, a 35:44 je, nakon viđenog, bio odličan rezultat za domaće.

Sličan scenarij odvijao se i u nastavku, ovog puta gosti su imali +14, ali probudio se Kus, pronašao se i vanjski šut (Bilalović, Stipčić, Ceranja), a sve to, uz bučnu i ne previše pristojnu podršku s tribina, rezultiralo je prvim vodstvom (32). U tim trenucima bilo je vidljivo da je Gorica svoju priliku za bodovima prokockala onoga trenutka kada nisu uspjeli itekako opipljiva vodstva.

Sjajnu partituru u slavlju imao je Matej Radunić, uz odličnu obranu pridodao je pet poena u presudnim minutama u kojima su domaći otišli na +4 (71:67), a Davor Kus zabio je 10 poena u posljednjih 10 minuta i potpisao slavlje.