Alkar slavljem u Kaštelima zadržao korak za vodećima

Trinaesto kolo domaćeg košarkaškog prvenstva u kaštelanskoj Sokolani otvorili su košarkaši sinjskog Alkara i domaćih Kaštela. Gosti su vodili gotovo cijeli susret, u jednom trenutku imali i +16, ali domaći u posljednjoj minuti opsano prijete i dolaze na samo tri koša zaostatka. Ipak, nije to bilo dovoljno za prekid crne serije Kaštela pa se gosti u Sinj vraćaju s punim plijenom.

Igrači Kaštela bolje otvaraju susret. Aco Mandić ubacuje prvih sedam koševa domaće ekipe koja nakon dvije minute igre ima prednost od pet koševa – 7:2. Josip Boban i Stjepan Tešija približavaju goste na koš zaostatka, ali se Kaštelani par minuta kasnije košem Ivana Rašetine ponovno odvajaju na +5 – 13:8. Bila je to najveća prednost domaće momčadi na današnjem susretu jer su Sinjani već u sljedećoj minuti tricom Bobana prvo izjednačili, a zatim novim ubačajem Tešije preuzeli vodstvo.

Vodstvo od tog trenutka stalno je bilo na strani gostiju, a u jednom trenutku dosegnulo je i velikih plus 16 te je sve upućivalo na laganu pobjedu Alkara. Niti početak posljednje dionice nije nagovještavao veliki preokret, no brz izlazak iz bonusa gostiju značio je čest odlazak Kaštela na liniju slobodnih bacanja.

Iz igre je prvo, zbog pet osobnih prekršaja, isključen Dino Šipić, a zatim i dva prvotimca Alkara, Gaurina i Tešija, što su domaći dobro iskoristili i slobodnim bacanjima stigli na samo -3 (81:84) minutu prije kraja utakmice.

No, da se ne bi ponovio prošlotjedni scenarij kad su izgubili dobivenu utakmicu dva sinjska Josipa, Boban i Glavinić, koji svojim ubačajima s linije slobodnih bacanja odvode Alkar na +6 i prelamaju utakmicu u svoju korist. Do kraja gosti poentiraju preko Roka Galića, a u posljednjem napadu Stipe Režić ubacuje tricu za konačnih 86:88.