Kvalifikacije (SP): Hrvatska u dramatičnoj završnici izgubila protiv Litve

Hrvatska reprezentacija je u Osijeku upisala poraz u utakmici kvalifikacija za svjetsko prvenstvo, koje će se održati sljedeće godine u Kini.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, 14. rujna:

Hrvatska – Litva 83:84 (21:21, 15:22, 19:20, 28:21)

(Bogdanović 22, Šarić 19, Simon 16  – Bendzius 16, Kalnietis 15 )

Nakon izjednačene prve četvrtine, reprezentacija Litve se u drugoj četvrtini poslije samo tri i pol minute igre odvojila na devet poena razlike, a na dvije minute do kraja poluvremena i na najvećih plus 12. Hrvatska je ipak uspjela smanjiti razliku, te se na predah otišlo rezultatom 36:43 u korist Litve.

Po povratku s predaha, uslijedila je izjednačena igra, a Hrvatska je na pet minuta do kraja čak uspjela smanjiti razliku na šest poena, no potom je ponovno Litva preuzela igru u svoje ruke, otišli su na plus 12, ali naša reprezentacija se budi te agresivnijom i dinamičnijom igrom ulazi u posljednju četvrtinu s zaostatkom od osam poena.

Zadnja četvrtina donosi potpuno drukčiju Hrvatsku, nakon tri minute igre naši reprezentativci dolaze na četiri poena zaostatka, a na četiri minute do kraja i na jedan poen razlike. U idućoj minuti Krunoslav Simon krade loptu te u napadu zabija tricu za izjednačenje 73:73. Litva uzvraća istom mjerom i opet prelazi u vodstvo. U idućem napadu Ivica Zubac zakucava na asistenciju Darija Šarića (75:77 za Litvu). Litavci zatim nisu realizirali napad, a nakon defanzivnog skoka je naš izbornik Dražen Anzulović pozvao minutu odmora.

Nakon minute odmora, Bojan Bogdanović krivo dodaje, Mantas Kalnietis krade loptu te u napadu zabija tricu za pet poena razlike (75:80). Anzulović je zatim opet pozvao minutu odmora, nakon koje Bogdanović ponovno gubi loptu te Litavci odlaze na sedam razlike. Uslijedila je dramatična završnica, u kojoj su Litavci imali više sreće. Na kraju su pobijedili rezultatom 84:83. Ovim porazom si je hrvatska reprezentacija uvelike smanjila šanse za plasman na svjetsko prvenstvo.

Iduća utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, kada igramo u gostima protiv Poljske.