Kvarner ostao sam na vrhu

U posljednjoj subotnjoj utakmici 4. kola A1 lige, Kvarner je na domaćem terenu očekivano slavio protiv Zaboka. Gosti su pali bez ispaljenog metka, a domaći su pobjedom ostali sami na vrhu prvenstvene ljestvice.

Kvarner 2010 – Zabok 87:64 (26:14; 50:31; 65:52)

Kvarner: Stipčić 4, Veljačić, Čakarun 14, Radić 25, Salamun, Proleta 9, Boban 4, Škifić 20, Šamanić 4, Krivec 7, Kučan.
Zabok: Kuga, Raić 4, Anzulović 2, Svoboda 5, Vlaić 5, Črnjević 6, Marić 13, Demo 8, Tuđen, Ceranja 3, Bagarić 10, Nakić 8.

U odličnoj atmosferi na Kozali vodeća momčad lige ugostila je Zabok. Od samog početka, nošeni bučnom publikom Kvarner pokazuje bolju igru. Već nakon dvije minute vode 9:2 i prisiljavaju gostujućeg trenera Dragutina Črnjevića na minutu predaha.

Nakon početnog šoka Zagorci su se malo pribrali, ali domaći su nastavili u istom ritmu te konstantno povećavaju prednost. U 9. minuti tako vode s velikih 14 razlike. Agresivnom i brzom igrom uneredili su goste. Ivica Radić u drugoj četvrtini leđnom igrom u potpunosti je nadigrao bivšeg reprezentativca Dalibora Bagarića te na njegovim krilima Riječani na veliki predah odlaze s 50:31. U stopu ga je pratio kapetan Jure Škifić koji je ubacio 11 poena.

Zabok je u trećoj četvrtini zaigrao bolje i odgovornije. Maksimalnih 21 razlike Riječana pretvorili su u minus 13 i ostavili utakmicu koliko-toliko u neizvjesnosti. Nada gostiju ugašena je serijom poena Radića (25 p, 9 sk) i Škifića (20 p, 8 sk, 4 as, 5 ol) početkom posljednje dionice. Domaći su vratili prednost na 20 razlike, a spomenuti dvojac mogao je na zasluženi odmor. Utakmica je završena rezultatom 87:64.

Kvarner je ovom pobjedom ostao sam na vrhu jer su Križevci i Alkar doživjeli poraze. Potvrdili su epitet favorita lige i jasno dali do znanja da će i ove sezone voditi glavnu riječ. Naredni vikend putuju u Sinj na derbi kola. Zabok s druge strane kao da se izgubi kada otiđe iz Zagorja i svoje dvorane u Bedekovčini. U sljedećem kolu čekaju Zagreb i bit će zanimljivo vidjeti mogu li opet obraniti teren protiv odličnog Zagreba Danijela Jusupa.

Trener domaćih Vladimir Anzulović za SportKlub pohvalio je svoje igrače.

“Pohvale igračima i čestitke na odličnoj predstavi. Odlično smo igrali osim dio treće četvrtine, ali smo se vratili. Nemam što reći osim zahvaliti se igračima i publici. Agresivna obrana nam je glavni forte i odlično smo odradili taj segment. Nadam se da nećemo stati ovdje.”