Kvarner uvjerljiv protiv oslabljenog Alkara

Bez rezultatske neizvjesnosti odigran je derbi 16. kola A1 lige u dvorani “Dinko Lukarić” u Rijeci. Uskraćeni za usluge Antonija Bilića, Nikole Gaurine (ozljede) i Domagoja Kanaeta (obveze na fakultetu) te s načetima Mirkom Modrićem i Matom Perajicom, košarkaši sinjskog Alkara nisu imali previše izgleda protiv raspoložene momčadi Kvarnera koja je u potpunosti opravdala ulogu favorita ovog dvoboja te uvjerljivom i zasluženom pobjedom zadržala vrh ljestvice hrvatske lige.

Riječani su do dvoznamenkaste prednosti, ispod koje se Alkar do kraja susreta više nije spustio, došli krajem prvog dijela igre i to, u prvom redu, zahvaljujući vanjskom šutu. Dvije trice stavio je Štemberger, po jednu Miličević i Stipčić, i Kvarner je nakon isteka 10. minute vodio s visokih 20:9.

Otvaranje druge dionice proteklo je u znaku riječkog dvojca ČakarunCinac koji je zajedno ubacio deset koševa i tako okončao seriju domaćina 22:4 za visoku i, pokazat će se, nedostižnu prednost domaćina 30:11 već u 12. minuti. Trener Sinjana Damir Milačić pokušao je minutom odmora razbuditi svoje igrače i spriječiti katastrofu već u prvom poluvremenu, međutim, nije išlo, Štemberger je u 16. minuti ubacio svoju treću tricu i dodao polaganje za nedostižnih plus 21 i miran odlazak na veliki odmor.

Nastavak nije ponudio značajniju promjenu rezultata. Riječani su stečenu prednost održavali vodstvom između 18 i 25 koševa razlike da bi cijela priča završila s njihovim uvjerljivom pobjedom, kojom su igrači Marijana Mancea došli do svog 11. slavlja u sezoni.

Marijan Čakarun sa 17 koševa i dvojac s double-double učinkom, Dino Cinac (16k, 11sk) i Ivan Miličević (11k, 11sk), najzaslužniji su za novo slavlje Riječana. S druge strane, prvo ime gostiju i najefikasniji pojedinac susreta bio je Mate Perajica s 22, dok je Toni Vitali ubacio 19 koševa.

U sljedećem kolu Kvarner će na Baldekinu biti gost Šibenika, dok će Sinjani biti slobodni, budući da im je protivnik trebao biti Slavonski Brod koji je u međuvremenu odustao od prvoligaškog natjecanja.