Uvjerljiva Cedevita na gostovanju u Sofiji

Iako bez četvorice igrača, prilično lagan posao odradili su danas igrači Cedevite na gostovanju u Sofiji. Utakmica je bila riješena već nakon prvog poluvremena tako da je Jasmin Repeša imao priliku pružiti šansu za igru svim igračima.

Levski Sofija – KK Cedevita 78:95 (16:31; 35:57; 58:82)

Da će domaći sastav imati problema sa centarskom linijom zagrebačke ekipe bilo je vidljivo od prve minute što je Miro Bilan na najbolji mogući način iskoristio dominantnom igrom pod obručima.

Dvije i pol minute prije kraja prve dionice, gostujući igrači stvorili su prednost od 19 koševa, već četiri minute kasnije ta je prednost narasla na +23.

Serija 7:0 pokazala je male naznake bolje igre domaćeg sastava, no Bilanov pogodak, a zatim blokada iz koje Nemanja Gordić trči u polu-kontru i iznuđuje dva slobodna bacanja te air-ball trice Pavela Ivanova vraćaju Vitaminima komotnu prednost.

Odličnu asistenciju zabilježio je Gordić minutu prije kraja prvog poluvremena kad je sa centra uputio loptu prema obruču koju Bilan prihvaća jednom rukom i posprema u koš. Par trenutaka kasnije, Gordić sa zvukom sirene zabija svoj osmi koš za 35:57 i kraj prvog poluvremena.

Već je na kraju prvog dijela cijela momčad Cedevite dobila priliku zaigrati na parketu Sveučilišne dvorane. Najefikasniji među njima bio je Bilan zabivši polovicu ukupnog zbroja koševa zagrebačke momčadi u reketu, 15 od 30. Za domaće su najbolji u prvom poluvremenu bili Pavel Ivanov sa 16 i Aleks Simeonov sa 11 koševa.

Trica Alexa Ouandiea u trećoj četvrtini bila je prvi koš nekog igrača Levskog koji nije bio u startnoj petorci bugarske momčadi. Ouandie je do kraja zabio još 3 trice završivši utakmicu sa ukupno 14 koševa.

Bilan košem sa polu-distance zatvara treći period sa +24 Zagrepčana.

Dvije minute nakon početka zadnje dionice, tricom Luke Babića Cedevita dolazi do svoje najveće prednosti u utakmici – +27 (58:85), no dolazi do očekivanog pada koncentracije i loših reakcija kako u napadu tako i u obrani pa Levski na kraju završava utakmicu sa puno prihvatljivijih -17.

Bilan je utakmicu završio sa 20 koševa, 6 skokova i 4 asistencije, Gordić sa 12 koševa i 6 asistencija, a Fran Pilepić dodao je svojih 13 poena.

S druge strane su najviše pokazali Pavel Ivanov sa 22 koša i Simeonov sa 17.