Kvarneru vrijedna pobjeda protiv Zagreba (Foto/Boxscore)

Riječani su na svom parketu upisali važnu pobjedu protiv direktnog konkurenta za doigravanje, danas su bili bolji od Zagreba 80:74.

Dino Cinac je tricom odveo Kvarner 2010 u vodstvo koje je njegova ekipa držala do kraja utakmice. Koševima Dine Stipčića i Cinca domaćin je za nepune tri minute došao do 10-0, a +14 (16:2) je bilo sredinom četvrtine. U 13. minuti je bilo +16 (trica Šime Olivarija), a nešto kasnije i +20 (41-21). Tu visoku prednost donio je s dva uzastopna dalekometna ubačaja Siniša Štemberger.

Dvije minute do kraja Kvarner je imao fantastičnih +26 (48:22), puno više od potrebne razlike s kojom bi, slučaju da na kraju prvenstva imaju isti broj bodova, bili bolje plasirani od Zagreba. Naime, Mravi su u prvom dijelu Lige za prvaka slavili s 85:72.

Ipak, momčad Danijela Jusupa se trgnula i samo u par minuta serijom 17-0 vratila neizvjesnost. Pokušali su Zagrepčani spustiti razliku, a najbliže su bili u 38. minuti kada je tricom Jakov Vladović smanjio na 77:72. Na kraju zaslužena pobjeda Kvarnera koji nije dopustio zagrebačkoj ekipi niti jednu priliku za vodstvo.

Štemberger s 18 poena i 7 skokova je bio najuspješniji kod pobjednika, a kod poraženog je to bio Marino Šarlija (19p, 14sk).

Sljedeće kolo Riječani (5-4) gostuju u Zaboku, a Zagreb (5-3) dočekuje Alkar. Rezultate, poredak i statistike pronađite na crosarka.com/hrvatska-muska-kosarkaska-liga.