Kvarneru pobjeda za kraj fantastičnog prvog dijela prvenstva

U utakmici bez rezultatskog značenja, Kvarner 2010 je s pobjedom završio uspješnu sezonu u regularnom dijelu A1 lige. Sinoć su pobijedili Osječki sokol i u slučaju poraza Zagreba od Jollyja završit će ovaj dio prvenstva na prvom mjestu.

[rezultat id=137]

Vladimir Anzulović, trener Kvarnera, je u ovoj utakmici dao priliku svim igračima da se upišu u strijelce, dok je na drugoj strani Zoran Helbich uglavnom igrao s njih šest.

Riječani su krenuli u utakmicu sa serijom od 6:0, a na kraju prvih deset minuta imali su devet poena prednosti. Čvrsti gosti se krajem poluvremena uspijevaju vratiti na zaostatak od dva koša (26:24), ali nakon nove serije domaćina na odmor odlaze s dvoznamenkastom prednosti.

Kvarner u nastavku ima i +20, ali uporni sokolovi ih sustižu i nakon serije 12:1 košem Aljoše Šarca utakmicu vračaju u rezultatsku neizvjesnost, a isti igrač nakon jednog iskorištenog slobodnog bacanja Mattea Jurčića smanjuje i na minimalnu prednost (77:76). Ipak, do kraja Jurčić pogađa oba slobodna bacanja, a Henrik Širko ubacuje za konačnih 81:76.

Dvojac Ivica Radič (16 P, 12 sk, val 29) i Jurčić (18) su bili najbolji kod domaćina, a goste su predvodili Šarac (23 p, 5 sk, val 26)  i Veljko Budimir (17).

Riječanima je sada glavna preokupacija prvo kolo Lige za prvaka u kojoj su u prvom kolu domaćini Ciboni, a Osječanima predstoje dvije važne utakmice na svom parketu (Dubrovnik, Zabok) u Ligi za ostanak.