Lalić i Vladović među boljima u porazu protiv Igokee

U susretu 12. kola regionalne lige Igokea je u Novom Mestu porazila Krku rezultatom 63:83. Time momčad Igokee ima četiri pobjede zaredom i prva je ekipa s 10 pobjeda u ligi. I jedna zanimljiva informacija je da su Igosi uspjeli pobijediti sve prvake svojih zemalja – Široki WWin, Budućnost, MZT Skoplje, Szolnoki, Partizan i danas Krku.

Krka je neugodna na domaćem na parketu, pa je tako vrlo dobro otvorila utakmicu. Prvu četvrtinu je obilježila igra koš za koš, kako bi na kraju četvrtine domaćini imali prednost od tri razlike kod rezultata 20:17. U nastavku Krka bolje otvara, pa polaganjem Pavića odlaze na 28:21. Međutim Igokea uspijeva konsolidirati svoje redove, te smanjuje razliku domaćina za konačnih 37:34 na poluvremenu.

Treću dionicu susreta ponovno domaćini dobro otvaraju, te košem Lorbeka odlaze ponovno na sedam razlike prednosti pri rezultatu 41:34. Tada do izražaja dolazi obrana Igokee, te na krilima raspoloženog Jorovića polako smanjuju prednost domaćina i preuzimaju vodstvo. Igokea je prepoznatljiva po odličnoj igri u trećoj dionici koju su dobili 14:23, te je rezultat prije zadnje četvrtine glasio 51:57.

Igokea na otvaranju posljednje četvrtine radi seriju od 6-0. Kako se primicao kraj, gosti su dodatno povećavali prednost, pa su priliku dobili svi igrači s klupe. Krka nije imala rješenja u napadu, pa su morali upisati drugi domaći poraz. Konačan rezultat na semaforu je glasio 63:83.

Najbolji pojedinac susreta je Jorović iz Igokee s 16 koševa i šest asistencija. Imao je pomoć u Hammondsu koji je zabio 13 koševa i uhvatio osam lopti, te su Joksimovic i Dozet dodali po 12 koševa. Kod domaćina se istaknuo hrvatski dvojac – Lalić s 11 i Vladović s 10 koševa.