Lega A: Posrtaj Umane, dobre igre hrvatskih predstavnika

U šestom kolu talijanskog nacionalnog prvenstva svi su favoriti upisali pobjede osim Reggio Emilije koja je na gostovanju u Cremoni uvjerljivo izgubila te izgubila korak za vodećim dvojicom.

Venecijska Umana našeg Hrvoja Perića također je doživjela poraz u gostima, no na toj je utakmici situacija bila puno neizvjesnija nego u porazu Reggio Emilije. U posljednje dvije minute utakmice ušlo se potpuno poravnatog rezultata (79:79) zahvaljujući trici Perića, no košarkaši domaćeg Enel Brindisija u dva navrata iznuđuju slobodna bacanja koja uspješno realiziraju i odlaze na +4. Pokušavaju gosti preko Perića i Phillipa Gossa smanjiti zaostatak, ali ništa ne ulazi pa domaći udvostručavaju svoju prednost i rutinirano privode utakmicu kraju.

Perić je odigrao vrlo dobru utakmicu, u 25 minuta ubacio je 21 koš, uhvatio četiri skoka i podijelio jednu asistenciju.

Još jednu dobru predstavu prikazao je i Ivan Buva. Nakon 26 koševa prethodnog tjedna, u zadnjem susretu ovoga kola sardinijskom Sassariju ubacio je 29 poena i umalo odveo Avellino do velike pobjede. Ipak, gosti sa Sardinije pronalaze zadnje atome snage te ponajviše zahvaljujući Davidu Loganu i Brianu Sacchettiju u zadnjoj minutu preokreću zaostatak od minus tri u prednost od dva poena i upisuju jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu.

Rok Stipčević je odigrao 20 minuta za pobjedničku stranu, ali sa slabim učinkom. Šut ga nije išao, jedan od šest, pa je utakmicu završio na učinku od 4 poena i jedne asistencije.

Pistoija se odličnim partijama Prestona Knowlesa (21p, 8as) i Alexa Kirka (22p) ponovno vratila na pobjedničke staze. U napadački najefikasnijoj utakmici kola svladali su Cantù 95:89 za koji su Jared Berggren, LaQuinton Ross i Langston Hall upisali double-double učinak. Berggren i Ross su to učinili s po 18 koševa i 10 skokova, dok je Hall do toga došao s 11 koševa i 10 asistencija.

Svoje mjesto na vrhu zadržali su i košarkaši Milana. Njih je do nove, pete uzastopne, pobjede predvodio naš reprezentativac Krunoslav Simon s 25 koševa, dva skoka i tri asistencije. Stanko Barać utakmicu je započeo u prvoj petorci, ali je zbog problema s osobnim pogreškama na parketu proveo samo deset minuta u kojih je uspio ubaciti samo dva poena.

roko-ukic-varese-te-voli-puno-2015

Nesvakidašnju scenu pripremili su navijači Varesea koji su velikim transparentom (slika iznad) pokazali što misle o našem reprezentativnom razigravaču Roku Ukiću i zamolili ga da ostane u klubu do kraja sezone. Varese je u konačnici uvjerljivo svladao Torino, a Ukić je utakmicu završio na 6 poena i 7 asistencija.

Za kraj ćemo još spomenuti i dobru partiju Sandra Nicevića koji s 39 godina još uvijek pruža dobre partije u dresu Orlandine. U porazu na gostovanju kod Pasta Reggia Caserte Nicević je na parketu proveo 19 minuta i zabio 14 koševa čemu je pridodao četiri skoka i jednu asistenciju. Imao je savršen šut iz igre, tri od tri, kao i s linije za slobodna bacanja, osam od osam.

MVP kola: Preston Knowles (Giorgio Tesi Group Pistoia) – 21 koš, 8 asistencija, 2 skoka, 2 ukradene lopte

Strijelac kola: Ivan Buva (Sidigas Avellino) – 29 koševa

Asistent kola: Langston Hall (Acqua Vitasnella Cantù) – 10 asistencija

Skakači kola: Kenneth Kadji (Enel Brindisi), Dejan Ivanov (Manital Torino) – 12 skokova