Leteći Split u Zagrebu svladao Hermes

Samo 19 sati poslije početka utakmice u Ljubljani protiv Cedevita Olimpija u sklopu ABA lige, košarkaši Splita gostovali su u Zagrebu protiv Hermes Analitice te slavili rezultatom 69:84.

Analitičari su vrlo dobro ušli u susret, pa su nakon prvih 10 minuta vodili 26:23. Ipak, Žuti dodaju gas te u drugoj četvrtini okreću “vodu na svoj mlin”. Do kraja poluvremena su stigli do prednosti od +6, odnosno 42:48.

U drugom poluvremenu djelovalo je kao da momci Ivice Skelina igraju točno onoliko koliko im je potrebno za pobjedu, ne dopustivši da njihova prednost padne na jednoznamenkastu brojku. Krajnjih +15 bio je realan odnos snaga.

Splićane je ponovno predvodio trojac Čampara-Vranković-Bajo, koji je kombinirano ubacio 43 poena. Kod Hermes je bolji od ostalih bio Ivan Mileković s 14 poena.

U sedmom kolu nacionalnog prvenstva Split će igrati protiv Furnira, a Hermes će odmjeriti snage sa Zabokom.