Lietuvos Rytas izborio Euroligu

Euroligaške kvalifikacije sinoć su privedene kraju, a pobjedom nad belgijskim Oostendeom domaćin je kvalifikacija Lietuvos Rytas postao posljednji sudionik najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Nakon što su na putu do finala igrači našeg trenera Darija Gjergje izbacili favorizirane Khimki i Banvit, belgijski prvak ipak nije uspio doći i do trećeg skalpa, iako su sjajno ušli u susret i već nakon deset minuta stigli do dvoznamenkaste prednosti (12:22). Uvjerljiva prednost ostala je svijetliti na semaforu do sredine druge četvrtine, kada Litavci napokon ulaze u svoj ritam i do poluvremena smanjuju na 41:43. Gotovo sedam tisuća većinom domaćih navijača podiglo se na noge kada je u drugom poluvremenu započeo potpuni preokret domaćina, a prednost od devet koševa razlike postavljenih na koncu treće četvrtine (65:56) zadršali su do kraja susreta i slavili s konačnih 75:66.

Martynas Gecevicius je s 19 koševa predvodio Lietuvos do drugog uzastopnog, a šestog ukupno nastupa u Euroligi, a po 11 poena su dodali Juan Palacios (13 skokova) i Ronaldas Seibutis. U poraženom sastavu istaknuli su se Pierre-Antoine Gillet sa 16 ubačaja i Andrija Stipanović koji je na 14 poena nadodao pet skokova i jednu blokadu.

Dodajmo još da će Lietuvos Rytas nastupati u skupini D Eurolige zajedno sa Crvenom Zvezdom, Laboral Kutxom, Lokomotivom iz Kubana, Maccabijem i Panathinaikosom.