Liga za prvaka: Kvarner pao u zadnjoj četvrtini

Danas je u Ligi za prvaka Zagreb ugostio Kvarner i neočekivano lako došao do pobjede, rezultatom 86:65.

Zagreb – Kvarner 2010  86:65 (22:18;48:32; 58:53)

Zagreb: Marčinković 8, Šarac 22, Dojkić 2, Novačić 11, Madunić, Blajić 3, Sertić, Milatić, Vuković 7, Brnas 20, Mileković 3, Halilović 10.

Kvarner 2010: Miličević, Širko 13, Šamanić, Boban 8, Veljačić 8, Salamun 9, Krivec 5, Stipčić 9, Čakarun 13, Ćuić.

Utakmica je počela prilično zanimljivo. Obje momčadi su zabijale u prvoj četvrtini i, naravno, niti jedna nije željela prepustiti stvar slučaju. Iako je Zagreb bio nešto bolji, Kvarner je u petoj minuti preko trice Igora Salamuna došao u prvo vodstvo na utakmici, na što se u sljedećem napadu nadovezao Henrik Širko. Međutim, tada kao da je igra Riječana stala, jer Zagrepčani rade seriju 9:0 i naposlijetku završavaju četvrtinu s prednošću od 4 poena. U drugoj je četvrtini prednost domaćina uglavnom održavao Aljoša Šarac, a polaganjem Ivana Novačića Zagreb ima prvo dvoznamenkasto vodstvo. Tricom je smanjio prednost Antonio Boban, ali onda je uslijedila serija 8:0 i do poluvremena je već bilo polako nedostižnih 48:32.

U drugi dio utakmice bolje je ušao Kvarner, koji je očajnički pokušavao smanjiti prednost. Napravio je seriju 0:9, ali nikako da je došao do egala jer 53:51 je najbliže. Uslijedila je nevjerojatna serija Zagrepčana od 14:0 na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu, a jedan od zaslužnih igrača za to bio je Toni Brnas. Domaćini su do kraja samo održavali tu prednost i tako zasluženo došli do pobjede.