Cedevita očekivano do pobjede protiv Jollya

U najzvučnijoj utakmici drugog kola Lige za prvaka, Cedevita je Domu sportova očekivano slavila protiv Jollya. Iako to konačni rezultat ne govori, protivnik je većinu susreta pružao dobar otpor.

Cedevita – Jolly JBŠ 84:62 (23:15; 45:38; 64:50)

Cedevita: Mazalin 3, Zubčić 12, Ramljak, Pešut, Babić 13, Delaš 2, Smith 21, Suton, Bilan 9, Nurkić 17, Baltić, Baždarić 7.
Jolly: Gulam 2, F. Bubalo 8, Katura 12, Kozić, Vrlika 4, Surina, Mrva, Smith 2, D. Bubalo 10, Vrsaljko 6, Cinac 18.

Odmah na početku susreta momčad Jasmina Repeše došla je do deset poena prednosti i do kraja ih nije ispuštala. Pobjegli su domaći u jednom trenutku u prvom dijelu i na 17 razlike, ali Bankari preko Dine Cinca, Domagoja Bubala i Luke Kature uzvraćaju za samo minus četiri. Na velikom predahu na semaforu je svjetlilo 45:38.

Priključak su Šibenčani držali do 25. minute kada Cedevita na pogon Nolana Smitha vraća dvoznamenkastu prednost. Kako se susret bližio kraju, razlika je bila sve veća i veća u korist zagrebačke ekipe. U zadnjih deset minuta ušli su s plus 14, a konačni rezultat iznosio je 84:62.

Smith je bio najefikasniji u redovima pobjednika s 21 poenom, a pratili su ga Jusuf Nurkić (17) i Luka Babić (13). Jolly je imao trojicu dvoznamenkastih. Cinac je ubacio 18, Bubalo 10 i Katura 12.

U sljedećem kolu Jolly će ugostiti Zadar, a Cedevita će na vruće gostovanje u Rijeku kod Kvarnera.