Split uvjerljiv protiv Gorice

Košarkaši Splita večeras su u dvorani Gripe sa visokih 75:56 savladali Goricu i tako upisali prvu pobjedu u Ligi za prvaka. Košarkaši najugodnijeg iznenađenja A1 lige očito nemaju lijeka za splitsku momčad, budući da su poraženi u sva tri ovosezonska dvoboja.

Utakmica je otvorena tricom Henrika Širka, a nakon dvije i pol minute igre Marin Zrnić gostima donosi jedino vodstvo na utakmici (4:5). Uslijedio je period izjednačene igre, ali s blagim domaćim vodstvom, da bi prvu četvrtinu zakucavanjem za 20:16 zaključio Josip Jukić. Isti igrač u suradnji sa Srđanom Subotićem kreira u 13. minuti prvo dvoznamenkasto vodstvo domaćih (26:16), a Mate Kalajžić tricom u sljedećem napadu zaključuje seriju Splita 13:0. Ante Mašić po posljednji puta na utakmici, tri minute prije odlaska na veliki odmor, vraća goste na zaostatak od jedne znamenke (32:24), ali večeras odlični Jukić ponovno je povukao domaće košarkaše, koji do poluvremena dižu prednost na 42:29.

Silovito su Žuti ušli u nastavak susreta, pa već nakon pet minuta igre vode s ogromnih 55:33, da bi mladi Jukić i Kalajžić do konca treće dionice dignuli prednost na još većih 66:41. Nije bilo prijetnji po Splićane momčadi Josipa Sesara, pa su u završnici susreta na obje strane parketa zaigrali igrači s manjom minutažom, a konačni rezultat glasi 75:56.

Jukić je sa 17 koševa i 12 skokova bio najbolji pojedinac susreta, a Goran Filipović ugradio je 11 poena u pobjedu Splita. Kod Gorice su se istaknuli Zrnić sa 14 i Mašić s 13 ubačenih poena.

U sljedećem kolu Splićani u subotu gostuju kod Cibone, dok je Gorica u nedjelju domaćin Cedeviti.