Cedevita sjajnim nastavkom slomila Zagreb

U drugom kolu A-1 Lige za prvaka košarkaši Cedevite pobijedili su u Domu sportova u gradskom derbiju Zagreb rezultatom 116:79.

Cedeviti je već u prvoj četvrtini isključen glavni trener Veljko Mršić, a gosti su se u prvom poluvremenu dobro držali. Aktualni prvaci Hrvatske su prvu četvrtinu završili s vodstvom 27:25, a na veliki odmor otišli su s minimalnim zaostatkom 54:55.

Međutim, Cedevita je u drugom poluvremenu počela igrati znatno agresivniju obranu, a to je na konferenciji za novinare potvrdio i Marko Arapović, koji je za pobjednike upisao 25 poena i pet skokova: “Malo smo prelagano ušli u utakmicu. Primili smo previše poena, već 29 u prvom četvrtini i 37 na poluvremenu, a utakmicu smo završili sa samo 79 primljenih poena. Već dvije utakmice malo loše krećemo i u trećoj ćemo učiniti da se to ne ponovi.

Aktualni prvaci Hrvatske u trećoj četvrtini kontrolu su preuzeli kad je Luka Babić u seriji 15-2 zabio 13 poena i vodstvo Cedevite tom se serijom povećalo sa 64:61 na 79:63.

Treća je četvrtina naposljetku završena sa 84:67 i nakon toga pobjeda domaćina više nije dolazila u pitanje.

S obzirom da je isključen, trener Mršić nije smio doći na konferenciju za novinare pa ga je ondje zamijenio njegov prvi pomoćnik Gianmarco Pozzecco: “Ovo nije moja pozicija i nisam sretan što sam ovdje jer Veljko je sjajan trener, koji je sve promijenio u poluvremenu, a danas zbog isključenja nije mogao biti na konferenciji za novinare. Zahvaljujem se cijelom stručnom stožeru na podršci, kao i igračima koji su odigrali odličnu utakmicu.

S obzirom da je glavni trener Zagreba Danijel Jusup bolestan, njega je danas zamijenio Nikola Garma: “Malo smo danas bili desektovani što se tiče struke pa sam ja preuzeo trenersku palicu prema uputama koje sam dobio od trenera, ali nešto sam radio i na svoju ruku. Svojim sam igračima rekao da na svakoj od pet pozicija imamo igrača koji mogu parirati njihovim igračima, no oni imaju za svaku poziciju po tri igrača koji mogu tu poziciju igrati. Dok smo intenzitetom to mogli ispratiti u prvom poluvremenu smo bili u egalu, no u drugom poluvremenu se dogodilo ono čega sam se pribojavao. Nama treće četvrtine i inače nisu bajne. Mi smo pali u intenzitetu i dogodilo se 37 razlike.

Kod Cedevite su uz Arapovića dvocifreni bili još James White (21 poen, 4 skoka i 3 asistencije), Luka Babić (16 poena i 5 asistencija), Luka Žorić (15 poena i 9 skokova) te Karlo Žganec (11 poena).

Kod gostiju su najbolji bili Jakov Vladović s 20 poena i Miralem Halilović sa 17 poena, osam skokova i pet asistencija.