Liga za prvaka: Zagreb upisao drugu pobjedu

Zagreb je odličnim drugim poluvremenom stigao do druge pobjede u Ligi za prvaka. Na gostovanju u Šibeniku porazili su domaćina rezultatom 86:80.

Šibenik – Zagreb 80:86 (21:17; 38:34; 51:57)

Šibenik: Petani 15, Mišić 8, Šamadan 11, Vukičević 23(22sk), Bašić 15, Radovčić 1, Badžim 4, Kalpić, Blaće 3, Vujičević, Španja, Andabaka.
Zagreb: Blajić 3, Madunić 2, Novačić 25, Mileković 13, Halilović 14(12sk,7as), Segarić, Marčinković 14, Brnas, Sertić, Šarac, Dojkić, Vuković 15.

Šibenik je u prvom poluvremenu imao u nekoliko navrata vodstvo od osam razlike, no Zagreb je uspio do odmora smanjiti na minus četiri. U drugom poluvremenu uslijedila je potpuna dominacija gostiju iz Trnskog predvođena sjajnim Ivanom Novačićem. Nakon što su prešli u vodstvo, Zagreb je dosegnuo i dvoznamenkastu prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice.

Šibeniku nije pomogao niti double double učinak Filipa Vukičevića koji osim što je ubacio 23 poena, uhvatio je i nevjerojatna 22 skoka. Osim njega Teo Petani i Domagoj Bašić su svaki upisali po 15 poena. U pobjedničkoj momčadi najistaknutiji su bili spomenuti Novačić, koji je utakmicu završio s 25 poena, te Miralem Halilović. Njemu su naime, nedostajale tri asistencije do triple double učinka s obzirom na to da je upisao 14 poena i uhvatio 12 skokova.

Šibenik koji u sljedećem kolu gostuje u Domu sportova nakon pet kola ne zna za pobjedu, dok je Zagrebu ovo druga.