Splićani nadigrali Zabok

U okviru četvrtog kola lige za ostanak snage su na Gripama odmjerili Split i Zabok. Splićani su nakon lošeg ulaska u utakmicu u drugom dijelu napravili preokret, a u napetoj završnici pokazali zavidnu dozu koncentracije i mirnoće te upisali novu pobjedu.

Split – Zabok 75:70 (14:21; 38:44; 62:56)

Split: Subotić 7, Katić, I. Jukić 14, Najev 17, Mimica 21, Vučić, J. Jukić 12, Matić 2, Madunić, Markulin 2, Dominović, Filipović

Zabok: Anzulović 5, Marić 17, Lebo 7, Črnjević 5, Lež 13, Zrnić 4, Durkan, Vlaić 19, Jurković, Tuden, Smolić

Kao što smo rekli u uvodu, Splićani su loše startali večeras. Iako su se držali u egalu, ipak su pali u završnici prve dionice kada su gosti pogodili par vanjskih šuteva (14:21).

Subotić i Josip Jukić vratili su brzo stvari na početak, ali opet Splićani neobjašnjivo padaju u samoj završnici prvog poluvremena te Petar Marić polaganjem zaključuje drugu četvrtinu i donosi Zaboku ugodnih plus šest.

Na štetu Zabočana, probudio se u trećoj četvrtini i Mimica pa zajedno s Ivanom Jukićem preokreće rezultat u korist domaćina (62:56). Stečenu prednost Splićani nisu olako ispuštali do kraja susreta. Zanimljivo jest da su držali Zabočane tijekom većine četvrtine na minus pet.

Pokušali su gosti u završnici zakuhati stvari, naročito Karlo Lebo, no koncentrirani su s linije slobodnih bacanja bili iskusni Subotić i mladi Ivan Jukić. Mimica je s 21 poenom bio najefikasniji kod domaćina, a dobru rolu odigrao je i Najev ubacivši 17 uz deset skokova. Braća Jukić su dobro iskoristili malo veću minutažu pa je Ivan ubacio 14, a Josip 12 poena.

Što se tiče gostiju, najbolji su bili Vlaić s 19 te Marić sa 17, a iskusni Lež se priključio s 13. Splićani u idućem kolu gostuju u Križevcima, a Zabok je slobodan.