Lille dvokorakom eliminirao Angers i prošao u polufinale Play-offa!

Union Feminine Angers Basket Ive Slonjšak eliminiran je u četvrtfinalu Play-offa Prvenstva Francuske. Bolji od njih bio je Lille Metropole Basket koji je slavio sa ukupnih 2-0 u seriji. U jučer odigranom drugom susretu Angers je na domaćem terenu pružio dobar otpor favoriziranim gošćama koje su nakon dramatične završnice slavile (70:72) i tako izborile prolazak u polufinale. Nakon uvjerljive pobjede u prvoj utakmici (96:79) Lille Metropole Basket i u drugi susret ušao je vrlo autoritativno. Gošće su uspjele nametnuti svoj ritam igre od početka, pa su već do kraja prve četvrtine ostvarile 13 poena prednosti (13:26), a dvoznamenkastu razliku rutinskom su igrom zadržale i kroz drugu četvrtinu, te se tako na predah otišlo sa rezultatom (27:37) u korist Lillea.

Početkom nastavka ista slika – gošće su te koje diktiraju događanja na terenu i ne dozvoljavaju Angersu priključak. Sve do sredine treće četvrtine ta prednost kretala se unutar dvocifrene razlike, te je djelovalo da će ostatak utakmice biti mirno privođenje posla kraju, no nije bilo tako. Iako su većim dijelom susreta bile u rezultatskom zaostatku domaće igračice nisu odustajale. Iskoristile su blagi pad u igri Lillea i malo po malo spuštale zaostatak, a nošene podrškom domaćih navijača 36. minuti utakmice došle su i do potpunog preokreta te povele (65:64). Nakon toga uslijedila je kratkotrajna “rezultatska klackalica”, koju je prekinula Johanne Gomis postignutom tricom, za +3 gošći (68:71), Angers je odgovorio preko Sigmundove koja je pogodila za dva poena i tako opet smanjila zaostatak svog tima na (70:71), da bi ispostavit će se konačni rezultat dvoboja postavila Sandra Igueravide pogodivši jedno od dva slobodna bacanja za Lille Metropole Basket, 44 sekunde prije kraja. Mogao je ovaj dvoboj završiti i pobjedom Angersa, no nažalost po domaćina Adele Trecant promašila je otvoreni šut za tri poena dvije sekunde prije kraja dvoboja, te je tako propuštena prilika za veliki preokret i senzacionalnu pobjedu.

Lille Metropole Basket do pobjede su vodile Kariata Diaby sa 17 poena i 7 skokova, 14 poena ubacila je Jolene Anderson, a 10 Zaynabe Christelle Diallo.

Sa druge strane kod domaćina prvo ime bila je Jodie Anne Cornelie-Sigmundova sa 19 poena i 9 skokova, a istakle su se još Alexis Peterson sa 15 poena i 10 asistencija, te Oderah Chidom koja je postigla 13 poena uz 4 skoka. Iva Slonjšak pružila je nešto skromniju partiju u sinoćnjem dvoboju postigavši 2 poena uz 4 skoka i jednu asistenciju za 21 minutu koliko je provela u igri.

Unatoč porazu može se reći da je iza Angersa fantastična sezona u kojoj su kao povratnici u prvoligaško društvo uspjeli izboriti plasman u doigravanje za prvaka, te nezadovoljstva u domaćim redovima zasigurno neće biti.