Litva izborila polufinale, igrat će s Hrvatskom

Odigrao se i posljednji četvrtfinalni susret, onaj između Litve i Italije, a pobjedu su odnijeli Litavci rezultatom 81:77.

Litva – Italija 81: 77(22:15; 40:39; 57:58)

Litva: Motiejunas 7, Kalnietis 17, Kuzminskas, Lavrinovič D. 9, Mačiulis 13, Delininkaitis, Seibutis 17, Kleiza 5, Lavrinovič K., Pocius 11, Valanciunas 2, Javtokas.

Italija: Aradori 6, Gentile 15, Rosselli, Vitali, Poeta, Melli 2, Belinelli 22, Diener 7, Cusin 4, Datome 10, Magro, Cinciarini 11.

Iako se u početku utakmice činilo kako će utakmica biti lak posao za Litvu, borbeni Talijani pokazali su suprotno. Predvođeni sjajnim Marcom Belinellijem, naši prekomorski susjedi gotovo su cijelu utakmicu disali za vratom reprezentaciji Litve i nisu im dali da se na bilo koji način odvoje.

Prednost Litve, kao što smo i u najavi predvidjeli, bila je u skokovima. Litavci su nadskočili Talijane za čak 13 skokova, a sa šutom iz igre od visokih 54% bilo je gotovo nemoguće da izgube utakmicu. Igra talijanskih igrača uglavnom se bazirala na brzom protoku lopte koji završava šutom iza linije za tri poena, pa su tako iz igre realizirali samo 44% šuta.

Prijelomnica utakmice bila je u zadnjoj četvrtini. Litavci su gubili za pola koša, a onda su uspjeli zaustaviti Talijane koji su punih 6 minuta bili bez koša. Litva je u međuvremenu napravila seriju 15:0, predvođena Kalnietisom, i tako napravila nedostižnu razliku za Italiju.

Tako će se Italija još boriti za svoju poziciju od 5. do 8. mjesta, dok će Litva sutra u polufinalu igrati protiv Hrvatske.