Cedevita drugi finalist

U drugom polufinalnom susretu kupa “Krešimir Ćosić” nije bilo iznenađenja kao u prvom, Cedevita je slavila rezultatom 82:70 i pridružila se Zagrebu u finalu. Zadrani znatno oslabljeni bez Andrewa Lawrencea i Marka Lyonsa pružali su solidan otpor, a nakon 21 poen razlike minusa u trećoj četvrtini, vratili su se u susret početkom posljednje dionice kada su nakon tri minute igre došli na minus osam, ali bliže nisu mogli.

Cedevita – Zadar 82:70 (23:18, 44:32, 66:49)

Cedevita: Babić 18, Nurkić 12, Zubčić 12, Bilan 11, Ray 9, Smith 8, Ramljak 7, Suton 5, Mazalin, Baltić, Baždarić, Bundović.

Zadar: Šutalo 20, Prostran 13, Ivanov 8, Ramljak 8, Batur 7, Sobin 6, Đugum 4, Dijan 2, Kraljević 2, Bašić, Jurica.

Iako je Zadar u susret ušao bez Lawrencea i Lyonsa, nisu se predavali već su krenuli hrabro protiv velikog favorita Cedevite. Susret je dvicom otvorio gostujući kapetan Ive Ivanov, a odmah je uzvratio njegov bivši suigrač, Miro Bilan. Marko Ramljak u sljedećem napadu pogađa tricu za novo vodstvo Zadra, ali Goran Suton uzvraća istom mjerom i rezultat je opet bio izjednačen. Sljedeću minutu igre nije bilo koševa, vidjeli smo samo po dva promašaja sa svake strane. Prvu tricu Zadra tada pogađa Marko Šutalo za novo vodstvo zadrana. Uslijedila je mini serija Cedevite od 5:0 u kojoj Bilan postiže dvicu, a Luka Babić tricu za vodstvo Cedevite 10:8. Uzvraća Zadar svojom mini serijom od 4:0 u kojoj Ramljak i Ante Đugum postižu dvice. Nova četiri poena na strani Cedevite dijelo su Babića, a Šutalo uzvraća dvicom i poravnava rezultat na 14:14. Do kraja četvrtine Cedevite postiže tri trice, dvije Tomislav Zubčić, jednu Alan Ray, a kod Zadra Toni Prostran postiže četiri poena. Cedevita je nakon prvih 10 minuta igre imala pet poena razlike.

Prostran je otvorio drugu četvrtinu dvicom, a Cedevitin Ivan Ramljak tricom. Igrači domaće momčadi raspoloženi su u šutevima iza linije 6,75 jer nakon nove dvice Prostrana svoju drugu tricu pogađa Zubčić. Tada je predah dobio Prostran kojeg mijenja mladi i neiskusni Lovre Bašić, ali Zadar se u sljedećim minutama držao na zaostatku između pet i sedam koševa razlike. Posljednje dvije minute bile su potpuno na strani Cedevite koja polaganjem Sutona u posljednjim trenucima prvog poluvremena odlaze na najviših do tog trenutka utakmice plus 12.

Najbolji u redovima Cedevite u prvih deset minuta bio je Babić s deset koševa, a devet je zabio Zubčić, njegovi svi poeni bili su trice. Kod Zadra Prostran i Šutalo po osam koševa.

Zadar je kao i u mnogo prethodnih susreta potpuno pao u trećoj četvrtini. Mnogo izgubljenih lopti Zadra, igrači Cedevite iskoristili su za lagane poene i nakon sedam minuta susreta u trećem periodu bilježimo najviših plus 21 na susretu do tog trenutka susreta. Posljednje dvije minute trećeg perioda nešto bolji Zadar koji je smanjio prednost domaćina na 17 koševa. Odličan je u trećoj četvrtini bio Babić koji je postigao osam poena, ukupno 18. Na drugoj strani Šutalo je postigao isto tako osam poena, a ukupno ih je dao 16.

Posljednju četvrtinu Zadar otvara tricama Šutala i Prostrana i nakon samo minutu igre smanjuju na samo 11 koševa zaostatka, bilježimo rezultat 66:55. Došao je Zadar i na minus deset nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja od dva Šutala. Uspješno su zadrani obranili još jedan napad cedevite a Josip Sobin polaže za samo minus osam. Na plus deset podiže Jusuf Nurkić nakon nespretno izgubljene lopte Prostrana, ali Đugum odmah uzvraća i opet je minus osam samo pet i pola minuta do kraja susreta. Nurkić je u sljedeća dva napada zabio za plus 12 Cedevite na nešto više od četiri minute do kraja susreta. Razigravač Zadra u tim trenucima bio je Ramljak kojem igrači cedevite u sljedećem napadu dva puta izbijaju loptu u aut, a nakon što ju je krenuo izvađati, dodao je bivšem suigraču Nurkiću koji zakucava u kontri. Navijači Zadra vjerojatno bi čim manje željeli gledati ove sezone potpuno indisponiranog Ramljaka na ovoj poziciji. Još jednom Zadar promašuje, a Nurkić novim zakucavanjem podiže razliku na plus 18.

Zadar serijom 8:0 smanjuje na minus deset minutu do kraja susreta, a na kraju je završilo pobjedom Cedevite od 82:70. Najbolji kod Cedevite bio je Babić s 18 poena i pet asistencija, a po 12 koševa su dodali Nurkić i Zubčić, a potonji je uhvatio i četiri skoka.

Zadar su predvodili Šutalo s 20 poena, ali i pet izgubljenih lopti, te Prostran s 13 koševa, tri skoka, pet asistencija, tri osvojene i dvije izgubljene lopte. Navijači Zadra sigurno nebi imali ništa protiv ovih brojki u puno bitnijem susretu koji ih očekuje u ponedjeljak na domaćem terenu protiv Cibone u ABA ligi.