Fenomenalni Zagreb izbacio Cibonu iz kupa

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa “Krešimir Ćosić” gledali smo izvorni zagrebački derbi. Bila je to odlična utakmica u kojoj je na opće iznenađenje Zagreb svladao Cibonu i izborio sutrašnje finale.

Cibona – Zagreb 84:87 (24:20; 41:45; 67:68)

Cibona: Kus 21, Planinić 4, Blassingame 9, Šarić 25, Rozić 12, Jagodić-Kuridža 7, Junaković, Mavra, Arapović, Gabrić 6.
Zagreb: B. Žganec, Šarac 2, Segarić 15, Halilović 18, Mileković 13, K. Žganec 7, Brnas 11, Tešija, Vuković 7, Sertić, Novačić 14, Rogić.

Cibona je utakmicu dočekala sa samo deset igrača u zapisniku, a od igrača u rotaciji u momčadi nije bilo Ivana Siriščevića. Bolje su Mravi otvorili susret i poveli su 8:2. Serijom poena Darija Šarića Cibona je vratila vodstvo kojeg je držala desetak minuta. Krajem poluvremena zona Zagrebova zona se isplatila i polako su okretali utakmicu u svoju korist. Samo dekoncentracija Mrava razlog je što nisu otišli na veliki odmor i s većom prednošću. Miralem Halilović predvodio je momčad iz Trnskog s 9 poena, a Šarić je na drugoj strani bio najefikasniji s 11. Svakako valja napomenuti i odličan šut Cibone za 3 poena (7/13).

Nervozno su Mravi otvorili drugo poluvrijeme, a fenomenalni Šarić i Davor Kus vratili su za samo minutu igre prednost na stranu renomiranijeg protivnika. Iako se u nekoliko navrata činilo da bi Cibona mogla prelomiti utakmicu, Zagreb se tricama vraćao u igru. U obrani nisu odustajali od agresivne zone 2-3, a Vukovima je polako padala koncentracija i postotak šuta. Cibona je do kraja treće dionice izgubila čak 14 lopti, a momčad Danijela Jusupa je to znala kazniti. Na opće iznenađenje i u posljednjih deset minuta Zagreb ulazi s prednošću.

Zagreb kao je više želio pobjedu, a igrači Slavena Rimca izuzev Šarića  i Kusa djelovali su nezainteresirano. Pet minuta prije kraja tricom Ivana Novačića Zagreb je poveo 79:73, a sljedeći napad je isti igrač promašio otvorenu tricu za plus devet. Slobodnim bacanjem Ivana Milekovića poveli su Mravi osam razlike. Ubrzo je smanjio Kuridža, Žganec gubi lotpu, a Jusup je morao reagirati minutom predaha.

Jusupovi igrači nervozno su odigrali završnicu, ali prednost nisu ispuštali. U seriji izvođenja slobodnih bacanja Zagrebu je ostalo tri poena prednosti, a Šarić je promašio tricu za produžetak.

Finale je na rasporedu sutra u 20 sati, a Zagreb će igrati protiv pobjednika dvoboja Cedevita – Zadar.