Loša Cibona izgubila od manje lošeg Spartaka

U renoviranom Draženovom domu svoju prvu utakmicu u ovogodišnjem Eurocupu odigrali su Cibona i ruski Spartak iz Sankt Petersburga. U dosta nekvalitetnoj utakmici gosti su manje griješili i na kraju zasluženo odnijeli pobjedu 56:64.

Cibona – Spartak Sankt Peterburg: 56:64 (13:17, 30:33, 49:50)

Početak utakmice obilježili su Smogovci, koji su skandiranjem Zacku Wrightu, sada članu Spartaka, pokazali da nisu zaboravili njegove dobre igre u dresu Cibone i Zekov doprinos u osvajanju naslova prvaka. Što se igre tiče, tu su se bolje snašli gosti, poveli 1:8, dok je Cibona svoje prve poene iz igre ubacila nakon gotovo pet i pol minuta igre. Tricom Mašića, Cibosi su uspjeli prvi put izjednačiti minutu prije kraja (13:13), ali igrači trenera Jure Zdovca serijom 4-0 zatvaraju prvu četvrtinu vodstvom 13:17.

I u drugoj četvrtini ista igra. Igrači Cibone nikako nisu uspijevali organizirati kvalitetan napad, dok se gosti s nekoliko promašenih zicera i olako izgubljenih lopti nisu uspjeli odlijepiti na veću razliku. Ni suci se u ovom razdoblju nisu proslavili, te su s nekoliko čudnih odluka razbudili uspavano gledalište. Poluvrijeme je polaganjem zaključio Wright, te se na odmor otišlo rezultatom 30:33.

U drugo poluvrijeme igrači Cibone ušli su znatno agresivnije no što su igrali u prvom dijelu, a do preokreta u rezultatu (49:46) dolazi nakon serije 10-0, koju je svojim ubačajem zaključio Rozić. Ipak, gosti uzvraćaju serijom 4-0, te se na posljednji odmor odlazi njihovim vodstvom 49:50.

Najlošiju košarku Cibona je pružila u posljednjih deset minuta. Spartak je uz dobru rolu Patricka Beverlya svoju seriju produžio na 15-3, te na tri minute prije kraja kod vodstva 54:61 počeo lagano zatvarati utakmicu. Cibosi sa samo sedam poena postignutih u posljednjoj dionici, te uz ukupan šut od 33 posto nisu imali nikakve šanse pobijediti u utakmici, dok gosti mogu biti zadovoljni što im se loš dan dogodio upravo protiv još lošije Cibone.

Goste su do pobjede predvodili Wright i Carter s po 13 poena, dok je Mavrokefalidis dodao 11. Najučinkovitiji je kod Cibone bio Strawberry s 13 ubačaja, dok je poen manje dodao Mašić.

Sljedeću europsku utakmicu Cibona igra u Njemačkoj kod Ratiopharm Ulma, a ruska će momčad ugostiti Cholet.