Đuri Đakoviću treći poraz u Balkanskoj ligi

Košarkaši Đure Đakovića doživjeli su i treći poraz u regionalnoj Eurohold BIBL ligi pošto su od makedonskog Kumanova izgubili sa 83:67.

U užarenoj atmosferi pred 5000 bučnih domaćih navijača igrači Krunoslava Krajnovića su dobro parirali domaćinu prvih pet minuta, a nakon toga dolazi do pada i makedonski klub završava četvrtinu sa 25:12. Ponajviše zahvaljujući Denisu Toromanu Đuro Đaković do kraja poluvremena smanjuje na pristojnih dva poena zaostatka dobivši tu četvrtinu sa 27:16.

U nastavku igre naša ekipa tricom Marka Batine prelazi u vodstvo i održava ga do 37. minute nastavka kada Marino Šarlija zakucava za 55:50. Nakon toga slijedi crna rupa u igri Brođana, sljedeći koš postižu tek u četvrtoj minuti posljednjeg dijela igre kada Blajić nakon više od šest minuta posta devetom tricom svoje momčadi smanjuje na 61:58. Nošeni navijačima domaćin do kraja četvrtine lomi otpor Đurinaca i utakmicu završava s previsokih 16 poena razlike.

Najefikasniji kod Brođana su bili Toroman sa 19 i Šarlija sa 17 poena. U pobjedničkoj momčadi Ivica Dimchevski je postigao 24, a Aleksandar Kostovski 19 poena uz 11 skokova.

Đuro Đaković je u dosadašnjim utakmicama Balkanske lige pobijedio Mornar iz Bara, a izgubio od bugarskog Levskog i izraelskog BC Galil Gilboa.

Kumanovo 2009 – Đuro Đaković 83:67 (25:12, 41:39, 39:55)

Kumanovo: Dimchevski 24, Kostovski 19, Luković 12, Janeski 10, Mikić 10, Georgijevski 2, Golubović 2, Petrovski 2, Mladenović 2
Đuro Đaković: Toroman 19, Šarlija 17, Batina 11, Massamba 8, Blajić 7 (8 sk) , Kljajić 3, karlović 2.