Luda utakmica u Širokom, Mikulić na trenutak postao Kecman?

Derbi 18. kola BiH prvenstva igrao se večeras u Širokom Brijegu gdje je istoimeni domaćin ugostio vodeću momčad lige, mostarski Zrinjski. Plemići su preokrenuli utakmicu i u završnici praktički imali riješenu stvar s 81:85 desetak sekundi prije kraja. No, tada je Ivan Kecman Mikulić pogodio dvije trice, od toga jednu u stilu legendarnog Srbina i donio pobjedu. Trica je nakon  dodatne sudačke provjere bila priznata što je označilo veliko slavlje na Pecari.

Prvenstvo BiH, 18. kolo

Široki – Zrinjski 87:85 (22:20, 25:20, 16:22, 24:23)

(Cromer 21, Lončar 13 – Demić 16, Princ 16, Smajlagić 14)

Domaćini su odlično otvorili s 15:4, no Mostarci se ipak vraćaju do kraja četvrtine u egal. U drugoj četvrtini odličan Amerikanac Cromer s čak 15 poena za deset minuta, od svojih 21 ukupno, pa Širokobriježani na poluvremenu vode s 47:40.

Zrinjski se vratio u igru u nastavku pa je posljednja dionica protekla potpuno izjednačeno s mnogo izmjena vodstva. U samoj završnici drama gdje je košarka pokazala svoju draž. Poenima Demića gosti dolaze do 81:82, a domaćini ne uspijevaju izvesti loptu unutar pet sekundi pa se dosuđuje aut za Plemiće. Smajlagić prvo pogađa jedno bacanje, a u sljedećem napadu ponovno Smajlagić kažnjava s linije slobodnih bacanja za 81:85.

Mikulić desetak sekundi prije kraja tricom smanjuje na 84:85. Na drugoj strani, pokazalo se ključnim, Sokolović promašuje oba bacanja da bi loptu uzeo ponovno Ivan Mikulić i u stilu “opjevanog” Kecmana pogodio preko cijelog terena za pobjedu.

Arbitri se nakon dodatno konzultiraju te donose kontroverznu odluku priznavši Mikulićev koš.