Lupice se vratile pobjedama

Lupice su  protiv odličnog PEAC Pecsa vratile samopouzdanje prije puta u Prag  pobjedivši 63:57.

Novi Zagreb utakmicu je otvorio s 9-0, zatim povećao prednost na 17-3, da bi prva četvrtina završila sa 20-7. To je bila četvrtina u kojoj je Novi Zagreb demonstrirao zavidnu igru u obrani, reket je bio zaključan, jedine poene postigle su Mađarice dalekometnim šutevima za tri poena Nore Bujdoso i Latoye Williams, te jednim slobodnim bacanjem.

Utakmica je tu zapravo bila riješena, Peac je prijetio, dolazio i na 4 razlike, ali više od toga bila je “mission impossible” za igračice trenera Đokića. Pokušavale su promjenama obrane, presingom, zonom 3-2, i iako su se Lupice malo mučile na zonu, na kraju su ipak riješile i taj problem. Generalno gledajući, obrana je danas, kao i inače, bila glavna forca naše ekipe, iako je napad ovaj put bio nešto lošiji.

Luca Ivanković bila je nerješiva zagonetka za Latoyu Williams ispod koša, dok je Milica Dabović odigrala ponovno još jednu odličnu utakmicu, zabijajući i asistirajući baš kad je najviše trebalo.

Dobru je predstavu pružila i Tina Trebec, što je posebno ohrabrujuće pred nastavak sezone.

Ono što je zabrinjavajuće, je nešto slabija forma Pascue i Raksanyi, te lošiji šuterski dan Ciglar.

Vratili smo se na pobjednički kolosijek, i to je u ovom trenutku najvažnije. u vrhu smo lige, nismo nigdje kiksali, odradili smo sve najjače protivnike u ovom dijelu prvenstva, čekaju nas još Rucon i Miskolc, koje vjerujem da ćemo pobijediti, iako nam Rucon dolazi samo 2 dana nakon Praga. Danas smo odigrali nevjerojatnu obranu, imali smo samo 2 kiksa u prvoj četvrtini iz kojih je protivnih zabio dvije trice.

Ostalo je bilo gotovo pa savršeno, upravo onako kako smo vježbali. U kasnijem dijelu utakmice tražio sam formu nekih igračica, i drago mi je da sam od nekih, poput Trebec dobio dobar feed back. Bilo je tu i početničkih pogrešaka, no, sve u svemu, u jednoj tvrdoj utakmici osigurali smo pobjedu protiv odličnih igračica iz Pečuha. Sad počinje ono zbog čega smo i sve ovo do sada radili, Euroliga.

Radujemo se da smo opet u elitnom društvu, i vjerujem da tu možemo napraviti iskorak u odnosu na lani. Raspored nas nije mazio, u prva tri kola imamo 3 ekipe koje su lani igrale na final 8, međutim pokušat ćemo ostvariti barem jednu pobjedu. Idemo utakmicu po utakmicu, protivnika po protivnika, pa ćemo vidjeti gdje smo.” – rekao je trener Novog Zagreba, Vladimir Ivanković.

Tribine Trnskog i ovog puta su bile lijepo ispunjene, iako je termin utakmice, u produženom vikendu, bio sve samo ne “afirmativan” za publiku.

Novi Zagreb trenutno dijeli drugo mjesto u MEL-u, sa skorom 6-2.