Lupice tijesno poražene u Češkoj

U jedanaestom kolu Eurolige za žene košarkašice Novog Zagreba su poražene u Češkoj od ekipe USK Prag rezultatom 91:88. Ekipa trenera Vladimira Ivankovića prikazala je jako dobru igru i da su pobijedile ne bi bilo nezasluženo. Ovako su na kraju ostale praznih ruku.

ZVVZ USK Prag- Novi Zagreb 91:88 (27:19; 50:47; 69:68)

ZVVZ USK Prag: Viteckova 21, Vaughn 18, Burgrova 16, Brunson 10, Elhotova 8, Škerović 7, Dubljević 7, Lardy 4
Novi Zagreb: Williams 24, Mandir 18, Vrdoljak 16, Mitchell 14, Pavetić 9, Bedalov 4, Čačić 3

Novi Zagreb je susret otvorio petorkom Mandir, Williams, Mitchell, Bedalov i Vrdoljak. Do sredine prve četvrtine ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, no tada domaća ekipa radi seriju 7:0 te se polagano odvaja na 23:15. Do kraja prve četvrtine prednost se nije mijenjala pa se na prvi mali odmor otišlo s rezultatom 27:19.

Uvodne poene u drugoj četvrtini zabile se košarkašice Praga te su svoju prednost povisile na dvoznamenkastu razliku. U sljedeće dvije minute slijedi velika novozagrebačka serija 10:0 sa kojom se vraćaju u susret. Nakon toga i naše cure upadaju u malu crnu rupu i dozvoljavaju domaćoj ekipi da se ponovno odvoji na deset poena prednosti. Dvije minute do isteka druge četvrtine rezultat je bio 50:40.

Na sreću kao i u većini prvog poluvremena nakon serije jedne ekipe došla je serija druge te se sa sedam uzastopnih koševa na poluvrijeme otišlo rezultatom 50:47 za ekipu iz Praga.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Lupice te nakon što su u jednom trenutku napravile novu seriju od 9:0 vode sa 61:53. No, da bi sve ostalo kao i u prvom poluvremenu pobrinula se domaća ekipa koja je do kraja četvrtine uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist. Na odmor se pošlo s rezultatom 69:68.

U prvoj polovici uzbudljive posljednje četvrtine igralo se koš za koš te je 5 minuta do kraja susreta semafor pokazivao 80:80. Gledatelji su mogli svjedočiti pravoj šokantnoj završnici. Prag je u zadnju minutu susreta ušao s poenom prednosti, a najefikasnija domaća igračica Eva Viteckova sa još 2 poena odvodi svoju ekipu na +3 (91:88)

Latoya Williams promašuje šut za dva poena dvadeset sekundi do kraja, no lopta se sretno odbija u aut za Lupice nakon čega klupa Novog Zagreba poziva time-out. U tih preostalih dvadeset sekundi igre Leilani Mitchell promašuje šut za tri poena, Sandra Mandir hvata napadački skok i puca za dvicu, no njen šut blokira Kia Vaughn i osigurava pobjedu svojoj ekipi.

U gostujućim redovima ostaje žal za propuštenom velikom prilikom za pobjedu, ali i osjećaj ponosa na predstavu koju su pokazale usred Češke metropole.

Kod pobjedničke ekipe najefikasnije su bile već spomenuta Eva Viteckova sa 21 poenom, Kia Vaughn je postigla 18 i imala je 9 skokova, dok je Ilona Burgrova postigla 16 poena i uhvatila 9 lopti.

U redovima Novog Zagreba, koji je u ovom susretu nastupao bez Mirne Mazić, najefikasnije su bile Latoya Williams sa 24 poena i 12 skokova, Sandra Mandir sa all-around učinkom od 16 koševa, 7 skokova i 6 asista, Leilani Mitchell sa 14 poena 8 uhvaćenih lopti i 7 asista te Matea Vrdoljak sa 16 poena.

U sljedećem kolu Lupice dočekuju u svojoj dvorani ekipu CCC Polkowice.