LZO: Dardi peta pobjeda u nizu, Sokolovi izgubili od “drugoligaša”

U Ligi za ostanak je i dalje sasvim neizvjesno koja će ekipa biti predzadnja i igrati protiv drugoplasiranog A1 kvalifikacija. Osječki sokol je propustio priliku da se pobjedom protiv budućeg člana A2 lige Jug odvoji od Križevaca i Zaboka koji je u ovom kolu upisao pobjedu u  Slavonskom Brodu.

Raspored, rezultate i poredak možete vidjeti na crosarka.com/a1-liga-za-ostanak.

Vrijednosnice OS Darda – Križevci 73:60 (18:22, 28:31, 53:47)

Vrijednosnice: Kujundžić, Tešija 21 (11sk), Bičvić 18, Perajca, Mandić 4, Hrkač 7, Hrnčić 19 (12sk), Barišić, Pandurić 15, Turalija, Trepalovac 7.
Križevci: Krstanović 11, Čusek 3, Fodor 4, Svoboda, Hrkač 3, Cvjetković 6, Ceranja 6, Zrnić 13, Maslić 2, Sertić, Rembert 12, Kapusta.

Baranjci su upisali i petu uzastopnu pobjedu, posljednji poraz su doživjeli još u prvom kolu protiv Križevaca. Izgledno je da će igrači Senada Muminovića završiti ovu ligu na prvom mjestu pokazujući da igraju puno bolje nego to ime lige govori.

Gosti su u utakmicu krenuli vrlo ambiciozno, u 8. minuti su imali +7, a četvrtinu sz završili s vodstvom 22:18. Darđani koševima Alena Trepalovca sredinom drugog dijela izjednačuju i odlaze u vodstvo o 22:20, a nešto kasnije Partick Rembert tricom ponovno vraća Križevčane u plus koji održavaju do kraja poluvremena.

Žapci su u prednosti sve do 29. minute kada domaćin lomi utakmicu. Serijom od 9-0 prelaze u vodstvo, a tricom Luke Pandurića u 33. minuti imaju visokih 59:47. Tih desetak razlike domaćin je lako održao do kraja utakmice.

Vrijednosnice je predvodio trojac Stjepan Tešija (21p, 11sk) – Mirza Hrnčić (19p, 12sk) – Pandurić (15p, 6as), a kod gostiju najviše je pokazao Stipe Krstanović koji je utakmicu završio s 11 poena i 12 skokova.

Dubrovnik – Osječki sokol 95:88 (15:21, 37:48, 65:59)

Dubrovnik: Bogdanović, Režić 24, Jakoliš 27, Proleta 3, Lučić 12, Katić 6, Perić 23, Vasiljević, Mikulić, Dubelj.
Osječki sokol: Tucaković 21, Šarac 12, Budimir 19, Mario Raič 5, Ćosić 4, Marko Raić 12, Radoš 4, Tomeljak 5, Jurilj, Kozić 2.

Dubrovnik je nakon dugo, dugo vremena nekoga pobijedio. Posljednje slavlje su imali protiv Zaboka još krajem listopada prošle godine.

Osječani su propustili priliku u finiš ove lige pobjeći Križevčanima za dvije, a Zabočanima za jednu pobjedu. Sljedeće kolo gostuju u Zaboku, a nakon toga Križevci dolaze na njihov parket. Vjerojatno će te utakmice biti odlučujuće za ove tri ekipe.

Igrači Zorana Helbicha kontrolirali su igru i rezultat u prvom poluvremenu koje su završili s 11 poena prednosti. Međutim, u nastavku pravi preokret. Dubrovnik na početku treće četvrtine ubacuje 15, a prima samo dva poena što je dovoljno za vodstvo od 52:50. U posljednjoj četvrtini prednost su još malo pojačali i na kraju upisali drugu pobjedu u prvenstvu.

Trojac Dino Jakoliš (27), Stipe Režić (24) i Mislav Perić (23) su najzaslužniji za pobjedu domaćina, a goste su predvodili Zvonimir Tucaković s 21 i Veljko Budimir s 19 poena.