LZO: Za kraj Osječki dobio Đuru, Zabok Dardu, a Križevci Dubrovnik

Odigrano je i posljednje kolo Lige za ostanak. Pošto niti jedna utakmica nije imala rezultatsku važnost treneri su iskoristili tu situaciju da daju priliku mladim 14, 15 i 16 godišnjacima da se okušaju u A1 seniorskoj ligi.

Sve rezultate i konačan poredak možete pronaći na crosarka.com/a1-liga-za-ostanak.

Dubrovnik – Križevci 83:102  (22:31, 47:54, 61:80)

Režić 19 (9sk), Perić 15 (6sk);Ceranja 29 (18sk), Svoboda 26, Čusek 16

Posljednje kolo donijelo je duel dvije posljednjeplasirane ekipe. Dubrovnik se oprostio porazom od prvoligaškog društva dok će Križevčanima ova pobjeda dobro doći u podizanju samopouzdanja prije razigravanja protiv Škrljeva.

Momčad Luke Bujasa lako je došla do pobjede, a veliku minutažu dobili su kadeti i juniori Borna Kapusta, Tomislav Prstec i Matija Palijan. I na drugoj strani trener Dubrovnika je dugo držao na parketu beka Petra Dubelja i centra Antu Radulović (obojica 1997).

Na kraju su gosti slavili s 102:83, a  pobjedničkoj ekipi Josip Ceranja je imao konačnu valorizaciju 45, postigao je 29 poena i upisao 18 skokova. Uspješan je bio i Ivan Svoboda s 26 koševa. Kod domaćina bolji od ostalih je bio Stipe Režić (19p, 9sk).

Zanimljiv status postavili su Križevčani na svojim službenim FB stranicama, odmah po završetku utakmice:

FB Križevci

Osječki sokol – Đuro Đaković 89:75 (20:14, 41:36, 65:56)

Budimir 23 (12sk), Šarac 22 (5as), Tucaković 18;Petani 22, Brnas 15, Šarlija 14

Slavonski derbi je prošao u igri bez pritiska, Osječani su osigurali ostanak i nisu imali rezultatskog imperativa.

Na kraju je momčad Zorana Helbicha upisala desetu pobjedu u kvalifikacijama, a prve minute u A1 ligi su upisali Karlo Uljarević (1998) i Toni Kovač (1997). Sokolovi su si to mogli dopustiti jer su šest minuta prije kraja imali 21 poen prednosti.

Trojac Veljko Budimir (23p, 12sk), Aljoša Šarac (22) i Zvonimir Tucaković (18) su bili najzaslužniji za sigurnu pobjedu domaćina, a kod gostiju najučinkovitiji je bio Teo Petani s 22 poena.

Zabok – Vrijednosnice OS Darda 81:71 (25:17, 37:37, 64:54)

Mustapić 14, Anzulović 12, Vlaić 12, Lež11, Papac 9 (10sk);Trepalovac 25 (10sk), Pandurić 17, Hrkač 13

Zabočani odlično krenuli i odmah na početku su ostvarili veliku razliku, nakon što su se Baranjci vratili slomili su ih u trećoj četvrtini koju su dobili s 27:17.

Vrijednosnice su prvi svoj koš dali tek u petoj minuti igre kada je Antun Hrkač smanjio na 12:1. Zabok drži osjetnu prednost do polovine druge četvrtine, a momčad Senada Muminovića do kraja poluvremena ih sustiže i preko Alena Trepalovca izjednačuju i na odmor odlaze s 37:37, a u prvoj minuti nastavka isti igrač ih odvodi u vodstvo.

Domaćin tricom Jakova Mustapića ponovno prelazi u vodstvo i u sljedećih par minuta radi osjetnu razliku koju do kraja utakmice bez većih problema održava. Kod Križevčana najbolju valorizaciju imao je Ivan Papac (9p, 10sk), a kod gostiju Trepalovac (25p, 10sk).