Mađari bolji od Makedonaca, uvjerljivi Partizan i Crvena Zvezda

Osim utakmica naših klubova, u sklopu drugog kola regionalne ABA lige odigrane su još tri utakmice. Mađarski predstavnik Szolnoki Olaj ugostio je i savladao skopski MZT Aerodrom, dok su beogradski klubovi Partizan i Crvena Zvezda bili bolji od Mega Vizure kod kuće, odnosno Mega Vizure u gostima.

Szolnoki Olaj – MZT Skopje Aerodrom 81:69 (15:16; 35:24; 55:40)

U utakmici u kojoj je pitanje pobjednika visjelo u zraku jedino u prvih nekoliko minuta utakmice, Szolnoki je iskoristio prednost domaćeg terena i lakše od očekivanog svladao MZT. Posebno impresivan bio je period treće četvrtine u kojem su domaćini stigli na najvećih +22 (53:31), ali su do sredine posljednje četvrtine dopustili Makedoncima približavanje na 66:60. Ipak, do dodatnog kompliciranja više nije dolazilo te domaći košarkaši na koncu zasluženo slave s 81:69.

Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Willie Warren sa 17 poena te po sedam skokova i asistencija, dok je Peter Lorant ostvario double-double učinak od 13 koševa i 11 uhvaćenih lopti. Kod poraženih su se istaknuli Damjan Stojanovski s 14 ubačaja i Stefan Sinovec s 12.

Partizan NIS – Mega Vizura 88:65 (18:10; 53:36; 70:48)

Početnih 0:2 bilo je jedino vodstvo gostiju na ovoj utakmici, pa je odmah jasno o kakvom se susretu u dobro ispunjenom Pioniru radilo. Ubačenih deset trica i podijeljenih 16 asista već do poluvremena značilo je da mlada ekipa Mega Vizure večeras u Beogradu nema šanse protiv vrhunski raspoloženog Partizana. Drugo poluvrijeme najviše je poslužilo trenerima obaju momčadi, Dušku Vujoševiću i Dejanu Milojeviću, da isprobaju neke taktičke varijante i daju priliku svim igračima koji su se našli u zapisniku.

Kod Partizana je dominirao mladi Francuz Leo Westermann s 23 koša i sedam asistencija, a prvi do njega bio je Dejan Musli s 13 poena i šest skokova. Nemanja Radović bio je jedini igrač Mega Vizure koji je odskakao od ostatka neraspoložene momčadi, a susret je završio s 26 koševa.

Igokea – Crvena Zvezda Telekom 52:72 (9:17; 24:33; 37:55)

Košarkaši Crvene Zvezde odigrali su i drugu utakmicu na mini turneji po Bosni i Hercegovini i došli do prve pobjede u sezoni. U Aleksandrovcu su došli na noge Igokei i pokazali svojim večerašnjim domaćinima da će teško ponoviti prošlu sezonu u kojoj su osvojili prvo mjesto nakon ligaškog dijela natjecanja. Odličnom obranom ograničili su domaćine na tek ono početno vodstvo (3:0) i na tek 52 postignuta poena, što je sa solidnim napadom bilo dovoljno za uvjerljivo slavlje 52:72.

Amerikanci DeMarcus Nelson s 14 i Blake Schilb s 12 poena bili su najefikasniji igrači u redovima Crveno-belih, dok je kod domaćina jedini dvoznamenkasti igrač bio Branko Jorović sa 17 ubačenih koševa.