Martin Junaković vrhunskom predstavom slomio otpor Gorice

Narančasti iz Šibenika su trijumfalno ušli u sezonu pobjedom protiv Gorice i tako se napunili samopouzdanjem pred nastavak Premijer lige.

HT Premijer liga, 1. kolo, 6. listopada

Šibenik-Gorica  86:79 (17:19,20:24,28:14,21:22)

(Junaković 31(6as), Bašić 17 – Mašić 17(6 sk) Prgomet 16)

GKK Šibenik upisao je pobjedu protiv Gorice (86:79) na otvaranju nove sezone Premijer lige. Pred gotovo ispunjenim Baldekinom su Šibenčani uspjeli slomiti goste iz Velike Gorice u drugom poluvremenu, a prvo ime susreta bio je povratnik u narančasto jato Martin Junaković, koji je zabio 31 poen. Junaković je u prvoj četvrtini zabio deset od ukupno 17 poena domaće momčadi.

Gorica je u drugoj četvrtini odigrala bolje te je na poluvrijeme otišla s razlikom od šest poena. U drugom poluvremenu je uslijedila puno bolja i agresivnija igra Šibenčana, koji su treću četvrtinu dobili razlikom od velikih 14 poena. U četvrtoj četvrtini se momčad Josipa Sesara u nekoliko navrata pokušala vratiti u igru, no Junaković, Domagoj Bašić i ostali nisu to dopustili. U jednom trenutku je razlika porasla na najvećih plus 15 čime je utakmica četiri minute prije kraja već bila riješena.

U idućem kolu Gorica dočekuje Bosco, dok će Šibenčani u goste ABA ligašu, Ciboni.