A1 ženska liga: Rockwool Pula i Pleter ostvarili važne pobjede

[rezultat zid=37]

Košarkašice Medveščaka, isto kao protiv Splita, i večeras su loše ušle u utakmicu što je iskoristila Trešnjevka 2009 i čvrstom igrom riješila prvu četvrtinu u svoju korist 15:11. Medvjedice su u nastavku pokušale slomiti snažan otpor i čvrstu obranu gošći, ali nisu uspjele. Na odmor se otišlo s prednošću Trešnjevke 38:35 zahvaljujući odličnoj igri Anje Škare koja je u napadu bila nerješiva zagonetka za igračice Medveščaka.

Drugo poluvrijeme igračice Braslava Turića, među kojima ni ovog puta nije bilo ozljeđene Ivane Tikvić, su počele mnogo agresivnije pa su tek u trećoj četvrtini uspjele demontirati igru Trešnjevke i taj dio završiti u svoju korist 20:10. U istom tempu odigrana je i zadnja četvrtina koju je Medveščak dobio još uvjerljivije 25:13 i mirno utakmicu priveo kraju.

Kod Medveščaka najviše koševa postigle su Iva Borović 16, Anja Majstorović 15, Nina Premasunac 14 i Ružica Džankić 11. Najefikasnija igračica utakmice Anja Škara za Trešnjevku je postigla 22 koša, a dvoznamenkaste su još bile Lea Fabbri 15 i Irena Čunčić 12.

[rezultat zid=36]

Novi Zagreb je bez većih napora savladao košarkašice iz Omiša. Već prvu četvrtinu košarkašice trenera Vladimira Ivankovića završile su s gotovo dvostruko većim brojem koševa – 23:12. Ono što je karakteriziralo ovu utakmicu jest izrazito velik broj izgubljenih lopti kod obje ekipe. Novi Zagreb ih je izgubio 20, a gošće iz Omiša čak 32. Kod Novog Zagreba istaknula se Gordana Bedalov sa 17, tradicionalno dobra Latoya Williams 16, Matea Vrdoljak s double-double učinkom (13 koševa i 10 skokova) i Sandra Mandir sa 12 koševa. Kod Omišanki najbolje su bile Ivana Podrug i Ivana Vrvilo sa po 19 koševa te Antonela Anić sa 11 koševa. One su uz Martu Perlić odigrale svih 4o minuta utakmice u Zagrebu.

“Isprobavali smo  danas neke taktičke varijante za utakmicu sa Polkowicama i uigravali neke napade. Nismo briljirali ali i ovo je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu. Žao mi je samo što mlade igračie, osim možda Butine, nisu ozbiljno ušle u utakmicu, radile  su previše pogrešaka”  – bio je jasan trener Ivanković.

[rezultat zid=32]

U utakmici dva neravnopravna suparnika gošće iz Šibenika predvođene reprezentativnim dvojcem Antonijom Mišurom i Lucom Ivanković su od samog starta nametnule svoj ritam i vodile utakmicu na svoj mlin. Prva četvrtina je završila vodstvom Jollyja 29:15.  Svi pokušaji ekipe Splita da smanji rezultat nisu pronašli plodno tlo. Na poluvremenu je bilo 53:34, a na kraju treće četvrtine 89:55. Do kraja utakmice ta je prednost nastavila rasti i na kraju je iznosila velikih 112:73 za ekipu iz Šibenika. U njihovim redovima bile su najbolje Ivanković sa 30 poena te Mišura sa 28 poena.  U ovom susretu Antonija Mišura nije promašila niti jedan šut. Iz igre je šutirala 9-9 (2-2 za tricu) dok je slobodna izvodila 8-8. Kod domaćina najefikasnija Ana Modrić sa 18 poena.

[rezultat zid=33]

Košarkašice Rockwool Pule uvjerljivo su svladale Agram-ZG. Do druge pobjede u sezoni, prve na domaćem parketu, Puljanke su stigle prvenstveno dobrom obranom kojom su zaustavile “agramerke”, ali to su kapitalizirale tek kad su u drugoj četvrtini odustale od “run and gun” igre i počele strpljivo kružiti loptom oko protivničke zone do trenutka kad bi ona došla u ruke igračici koja je bila u najboljoj poziciji, a ona bi je potom ubacila u koš gošći.

Početak susreta nije dao nagovijestiti ovakav rasplet, štoviše, s dva laka polaganja Meštrović te potom dvije trice Meznarić gošće su nakon dvije i pol minute vodile 10:2. Odgovorile su tricama Pickering i Ličina, Đukić je položila iz kontre i realizirala dodatno slobodno bacanje te su u petoj minuti “rockwoolice” prvi put povele (13:12).

Uslijedila je poprilična bezidejnost u igri obje ekipe te više od četiri minute nije postignut niti jedan koš, da bi se u završnici prve četvrtine opet ukazale Ličina i Pickering, koje su po jednom pogodile iza linije 6,75 metara za 21:16, rezultat kojim je okončana ova dionica.

Druga četvrtina razriješila je dilemu o pobjednicama, ako je ona uopće i postojala. Odlična domaća obrana limitirala je “agramerke” na samo tri koša u deset minuta, dok su na drugoj strani Puljanke punile protivnički koš iz svih pozicija i na “veliki odmor” otišle pri rezultatu 48:19.

S “plus 29” za domaće košarkašice ušle su i u posljednjih deset minuta (68:39), da bi onda malo zbog opuštanja, a malo zbog želje trenera Ivana Đukića da pruži priliku mladim snagama gošće do kraja uspjele smanjiti na 83:64, što je po prikazanom na parketu i očiglednu razliku u igračkoj kvaliteti za njih više nego pristojan poraz.

[rezultat zid=35]

U gospičkom Balinovcu su domaće igračice pokazale koliko su kvalitatnija ekipa od Zadranki i sasvim zasluženo slavile uvjerljivom razlikom. Već od samog početka susreta Gospićanke su zagospodarile parketom i svakom minutom susreta njihova prednost je rasla. Do kraja prve četvrtine ona je iznosila 24: 8, da bi na poluvremenu semafor pokazivao 43:21 za igračice trenera Stipe Bralića. Drugo poluvrijeme je donijelo presliku prvog. Gospićanke su i dalje jurile terenom i povećavale svoju prednost iz minute u minutu.  Treća četvrtina je završila rezultatom 64:30. U posljednjoj četvrtini prednost domačih igračica je još malo narasla tako da je konačan rezultat iznosio 83:44. U pobjedničkoj ekipi koja je imala pet dvoznamenkastih igračica najefikanija je bila Monika Bosilj sa 18 poena, dok je kod poraženih jedina dvoznamenkasta bila Antonia Erslan sa 16 poena.

[rezultat zid=34]

U poprilično izjednačenom susretu malo boljom igrom u drugom poluvremenu igračice Pletera su u svojoj dvorani savladale ekipu Raguse. Sam početak susreta nije nam sugerirao takav rasplet. U uvodne četiri  minute gošće su povele rezultatom  12:3 da bi tad  stale. Dopustile su domaćim igračicama da se vrate u susret tako da je rezultat na kraju prve četvrtine iznosio 18:15 za još uvijek blagu gostujuću prednost. U drugoj četvrtini se igralo koš za koš da bi u posljednjoj minuti sa dva zabijena slobodna bacanja Martine Gambiraže igračice Pletera prvi put prešle u vodstvo 31:30. Na poluvremenu je bilo 33:32. Treća četvrtina je donijela blage odmake domaće ekipe čija je prednost rasla i do 7 poena no borbene Dubrovčanke nisu dopuštale da prednost ode na neku veću razlike tako da se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 50:46. Posljednja četvrtina je donijela dosta bolju igru Riječanki. Pri rezultatu 57:48, sredinom posljednje četvrtine kad su svi pomislili da je utakmica riješena, serijom 7:0 gošće su opet zakomplicirale susret. No, do kraja nisu imale snage za potpuni preokret pa je rezultat na kraju glasio 70:62 u korist Pletera. Kod pobjednika najbolja Nikolina Nikolić sa 20 postignutih poena dok je u poraženoj ekipi već standardno najviše postigla Ivona Matić 19.