Medveščak i Ragusa u finalu Kupa

Dubrovačka Ragusa i zagrebački Medveščak su finalisti Kupa Ružice Meglaj Rimac. Ragusa je u polufinalu bila bolja od Croatie 2006 53:42, a Medveščak je slavio protiv Kvarnera 60:55. Finale je na rasporedu danas u 18 sati uz izravni prijenos na drugom programu Hrvatske televizije.

Ragusa – Croatia 2006 53:42 (12:12, 26:21, 37:31)

Vukoje 15, Miloglav 13, Benić 11; Butina 15, Pleš 10, Mamić 9

Ovo je kruna našeg rada – rekao je trener dubrovačkih košarkašica Zdravko Kitin za dubrovacki.hr. Tri četvrtine je bilo egal. Važnost utakmice je učinila svoje. U zadnjoj četvrtini smo osigurali uspjeh, ali, uspjeli smo, uspjeli.

Nije išao šut na početku, ali ni košarkašice Croatije 2006. Stoji podatak kako su skupa šutirale 16/71, prevedeno 22,5 posto. Ipak, u nastavku utakmice je sve bilo bolje, pogotovo kod Raguse, koja je opravdala ulogu favorita te izborila povijesno finale.

Ragusa je nakon finala obukla majice s natpisom Finalisti Kupa Hrvatske 2015. Rijeka. Jesu li prije odlaska u Rijeku tiskali i majice s natpisom Pobjednice Kupa Hrvatske 2015. Rijeka? – pitaju se sa navedenog portala.

Carmen Miloglav s 13 i Kristina Benić s 11 koševa predvodile su pobjednice, kod Zagrepčanki Inja Burtina s 15 ubačaja je bila najuspješnija.

Kako je bilo sinoć u Rijeci pogledajte kroz fotogalerije Arsena Miletića.

[nggallery id=119]

Druga polufinalna utakmica donijela je kvalitetniju utakmicu i gledatelji su mogli u njoj uživati. Od početka Medeke su nametnule svoj ritam i prvih deset minuta završili su u plusu sedam koševa, a na veliki odmor su otišle s prednošću 32:24.

Kvarner – Medveščak  55:60 (13:20, 24:32, 31:52)

Čolić 16, Vrsaljko 9, Perić 8; Tikvić  21, Džankić 14, Begić 13

Vrlo brzo, u trećoj četvrtini, Medveščak se odvojio. Nakon serije 12-0 činilo se da je utakmica prelomljena, a u posljednju četvrtinu su igračice Braslava Turića ušle s 21 košem prednosti. Ipak, Kvarner bodren domaćom publikom sustiže zagrebačku momčad i dolazi blizu preokreta. Zaostajali su samo četiri koša.

U finišu utakmice bilo je burno, predsjednik Medveščaka Milan Perić žučno je prosvjedovao i sredinom četvrte četvrtine tražio da trener Turić povuče ekipu s parketa zbog suđenja na koje prigovore imaju obje ekipe. Tako je sudački trojac Štrok (Varaždin), Hadžić (Pula) i Blašković (Križevci) ostavio mrlju na jednoj odličnoj, dinamičnoj i korektnoj utakmici koja je uistinu bila finale prije finala – piše portal Ženska košarka.

Ne znam je li nas ova utakmica protiv Kvarnera previše istrošila, ali smo u odnosu na Dubrovnik potrošeniji. Napravit ćemo sve da pokušamo oporaviti igračice koliko je to moguće – rekao je trener Turić za zenska-kosarka.com.