Mega Bemax rutinski svladala Cibonu

Mega Bemax i Cibona odigrali su 1. kolo ABA lige u Srijemskoj Mitrovici. Domaćini su na kraju slavili s rezultatom 95:88. Bio je to svojevrsni ispit za obje ekipe, s obzirom na to da su im se rosteri značajno izmijenili za ovu sezonu. Pogotovo Mega, koja je ostala bez devet igrača u odnosu na prethodnu sezonu.

ABA liga 1. kolo

Mega Bemax – Cibona 95:88 (32:21, 26:26, 23:19, 15:21)

Mega: Rebić 12, Sinovec 4, Marjanović, Čančar 17, Bitadze 12, Jovičić, Lazić 7, Koprivnica, Samardžinski 4, Ennis 23 Fundić 16, Kapetanović
Cibona: Bilinovac 8, Uljarević, Žorić 24, Ćorić 8, Melvin 9, Novačić 3, Bošnjak 7, Rozić 17, Ljubičić, Gospić 10, Mandić, Hall 2

(Kompletna statistika)

Nakon prvih par minuta Mega se počela nametati. Igrala se stihijska košarka i Cibona je pokazala velike probleme u obrani, koji su se na kraju odrazili na cijelu utakmicu. Mega je u drugoj četvrtini imala i +15, a onda Cibona pravi seriju 15:6 i tako se u svlačionice otišlo s rezultatom 57:48.

U nastavku meča, na 60:53, Melvin siječe loptu i zabija kontru za 60:55 i opasno približavanje Cibone. Očekivalo se puno od njega jer dao je povoda za to utrpavši Budućnosti 18 poena nedavno u ABA Superkupu. Ali on i drugi Cibonin novopridošli Amerikanac, Hall, malo su dali “Vukovima” večeras. Melvin je imao efikasnost šuta 25% i ubacio devet poena, a Hall je tek pribilježio dva poena za 17 minuta igranja.

U nastavku treće četvrtine Megi kreće šut za tri poena, sve im ulazi te se ponovo odvajaju, i to na +20 (80:60). Cibona je do kraja četvrtine ublažila prednost mini serijom (7:0), tako da se u zadnju četvrtinu ušlo s rezultatom 80:67. U zadnjoj se dionici Cibona maksimalno uspjela približiti na minus devet.

Utakmicu je obilježila loša realizacija slobodnih bacanja. Mega je pogodila 21 od 34, a Cibona 16 od 27. Ciboni svakako ne ide u prilog i promašenih 15 trica (6/21).

Mega je imala čak pet dvoznamenkastih igrača, od kojih je najbolji bio novi Dylan Ennis (23 poena i pet asistencija). Ako je Cibona išta dobila ovim mečom, onda je to Luka Žorić, koji je upisao double-double s 24 poena i 10 skokova.