Nova Crvena zvezda se predstavila pobjedom protiv Mornara

Crvena Zvezda započela je put obrane naslova prvaka ABA lige protiv Mornara iz Bara. Podosta promijenjena ekipa na čelu s novim trenerom Dušanom Alimpijevićem imati će težak posao da ponovi sjajne uspjehe iz prošle sezone, a pogotovo rezultate iz Eurolige gdje im je malo nedostajalo za prolazak u play-off.

U pretposljednjoj utakmici prvog kola nove sezone Jadranske lige beogradska momčad bila je uvjerljiva protiv Crnogoraca koji nisu pokazali ništa od one igre koja ih je krasila u prošloj sezoni.

ABA liga, 1.kolo

Crvena Zvezda – Mornar  88:77 (19:12, 28:18, 23:20, 18:27)

(komletna statistika)

Obrana gostiju se još i držala na poćetku ovog susreta, ali prema naprijed su izgledali potpuno inferiorno. Momci iz Bara imali su sreće što ni “crveno-bijeli” nisu bili šuterski raspoloženi na otvaranju susreta. Sredinom druge četvrtine i taj je segment proradio kod euroligaša te su vezanim tricama RochestiaDangubića otišli na 12 poena razlike (33:21).  Dvije trice zaredom veže i Milko Bjelica, a Lessort pogađa za dva pred sam kraj poluvremena kojeg domaćini dočekuju u plusu od 17 poena.

U nastavku se nastavlja ista slika. Domaćini mirno kontroliraju utakmicu u moru prekršaja i slobodnih bacanja, a u posljednjih deset minuta igre ušlo se sa okruglih 70:50 za branitelje naslova. Ipak se pojavila mala nada za goste u posljednoj dionici.

Povukli su njihovi Amerikanci Raley-Ross Needham sami svoju momčad te serijom 8-0 došli na zaostatak od 12 poena (73:61). No, sjajni Taylor Rochestie fantastično razigrava suigrače, a prilikom izlaska iz igre dobiva pljesak kompletne dvorane “Aleksandar Nikolić”. Prednost Crvene Zvezde nije dolazila pod upitnik dok je Needham tricom na kraju ublažio poraz Mornara na sasvim pristojnih 11 razlike,

Najbolji pojedinci kod domaćina bili su centar Lessort s 22 poena, Rochestie sa 17 poena i sedam asistencija te Bjelica s 15 ubačaja. Kod poraženih su na parketu postojali samo Amerikanci. Raley-Ross je zabio 21, Needham 17 dok je Shepherd pridodao 12.

U posljednjoj utakmici prvog kola sutra u 21:00h se sastaju Olimpija i Igokea.